http://www.transporttm.pl/news/355/20/WAs-inspiruje-liderow

Warsztat i opony

WAŚ inspiruje liderów

22-01-2018

Branża motoryzacyjna jest jednym z najbardziej innowacyjnych sektorów gospodarki. O tym, jak świetnie radzą sobie z wyzwaniami firmy od lat funkcjonujące na tym rynku, świadczy przykład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych WAŚ i jej lampy do pojazdów użytkowych i maszyn rolniczych w ofercie Inter Cars.Duża dynamika rynku i konkurencja wymuszają najwyższą jakość, zaawansowaną technologię i atrakcyjny wygląd produktów. Firma WAŚ spełnia te wymagania i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów od prawie 40 lat. Nowa pozycyjna lampa boczna z kierunkowskazem 1152 W161 udowadnia, że małe może być również funkcjonalne. Ta diodowa lampa charakteryzuje się intensywnym światłem kierunku jazdy kat. 6, ma światło pozycyjne i element odblaskowy. Wszystko jest zamknięte w małej, owalnej lampie o charakterystycznym kształcie. Dostępna w 2 wersjach mocowania, lampa jest uniwersalna napięciowo (12/24 V), wykonana z najwyższej jakości materiałów, hermetyczna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto ma homologację kompatybilności elektromagnetycznej: nie emituje zakłóceń elektromagnetycznych i jest na nie odporna.

Kolejnym przykładem jest uniwersalna, elegancka robocza lampa diodowa W162 dostępna w wersji ze światłem skupionym bądź rozproszonym. Charakteryzuje się wysoką skutecznością świetlną, aż do 100 lm/W (w momencie włączenia) i szerokim zakresem napięcia zasilania od 12 do 70 V. Atutem tej lampy jest również szeroki zakres regulacji kąta nachylenia, ok. 89°. Jest ona dostępna w 3 wariantach, z 2 różnymi wersjami złącza lub przewodem, co zaspokaja typowe potrzeby montażowe w pojazdach. Dodatkowo W162 ma certyfikat ADR. Korpus lampy i jej części zostały wykonane z wysokogatunkowego aluminium zabezpieczonego antykorozyjnie, odpornego na wysokie i niskie temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne.

Następna nowość to przednia lampa zespolona 1177 W169 o charakterystycznym kształcie światła pozycyjnego dyfuzyjnie rozproszonego, czyli o efekcie neonu. Są 2 możliwości montażu wg preferencji klienta: w pionie bądź w poziomie. Kolejną zaletą jest możliwość stworzenia pary lamp, połączonej w spójną całość, dzięki uzyskaniu przez producenta odpowiedniej homologacji. Lampa może pracować w instalacjach 12 V i 24 V, ma homologacje kompatybilności elektromagnetycznej i stopień ochrony IP 66/68. Klosz lampy jest wykonany z najwyższej jakości poliwęglanu.

„Firma WAŚ stosuje innowacyjne rozwiązania, takie jak dynamiczne światło kierunkowskazu LED w lampach serii W150DD i zasilanie słoneczne w lampach obrysowych serii W77, tzw. żywe światło. Jako pierwsza na świecie opatentowała lampę, która stwarzała efekt optyczny poruszającego się światła (na czym później wzorowali się inni światowi producenci oświetlenia wprowadzając dynamiczne światło kierunkowskazu), jako pierwsi w Polsce wprowadzili lampy zespolone ze światłami światłowodowymi czy lampy LED z efektem neonu, nie wspominając już o tym, że jako pierwszy polski producent wprowadzili do lamp pojazdowych technologię LED” – mówi Sebastian Kosno, specjalista ds. produktu Inter Cars.

Produkty WAŚ spełniają wysokie wymagania jakościowe stawiane przez producentów pojazdów. Firma ma certyfikat Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001 w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży lamp samochodowych, urządzeń odblaskowych i innych wyrobów z tworzyw sztucznych oraz certyfikat Zarządzania Środowiskowego zgodny z ISO 14001. Jest laureatem wielu nagród, np. w prestiżowym konkursie „Teraz Polska” oraz licznych złotych medali Międzynarodowych Targów Poznańskich.

WAŚ nie ogranicza się do rynku polskiego: to ekspozycja jej lamp na targach SOLUTRANS w Lyonie.