http://www.transporttm.pl/news/352/20/Ogolnopolskie-Mistrzostwa-Mechanikow-przed-nami-VII-edycja

Warsztat i opony

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników – przed nami VII edycja

10-01-2018

Rozpoczęły się przygotowania do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników pod patronatem producenta olejów silnikowych Mobil Delvac™. Finał konkursu tradycyjnie odbędzie się na targach Poznań Motor Show, którym w 2018 roku towarzyszą Targi Techniki Motoryzacyjnej TTM. Organizatorzy konkursu zapowiadają nowe atrakcje podczas konkurencji praktycznych oraz nacisk na wiedzę o najnowszych technologiach w motoryzacji. Ambasadorem Mistrzostw jest Grzegorz Duda – wielokrotny mistrz w rajdach i mechanik, znany szerszej publiczności z programu „101 Napraw” w TVN Turbo.Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników na dobre wpisały się w kalendarz najważniejszych konkursów dla mechaników i szkół kształcących w tym zawodzie. W poprzedniej edycji do zmagań stanęło około 500 zespołów uczniowskich ze 110 szkół z całej Polski. Z obserwacji sędziów wynika, że uczestnicy konkursu z roku na rok prezentują coraz wyższy poziom merytoryczny. „W siódmej edycji nie zwalniamy tempa. Rywalizacja w konkursie tej rangi nie może ograniczać się do sprawdzania wiedzy z czasów, gdy kierowcy zachwycali się silnikami Diesla w pojazdach osobowych. Dzisiejsze realia to serwisowanie pojazdów z napędem hybrydowym i przygotowywanie się do wielkiej rewolucji w zakresie elektromobilności” – mówi Adrian Dekowski z Fundacji Cooperatio, organizatora Mistrzostw.

Organizator Mistrzostw potwierdził również najważniejsze daty VII edycji. Rejestracja uczestników na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl rozpocznie się w pierwszej połowie stycznia. 8 marca odbędą się eliminacje w kategorii Młody Mechanik, która dołączyła do Mistrzostw z inicjatywy producenta olejów silnikowych Mobil Delvac 1™. W pierwszej połowie marca do pierwszej fazy rywalizacji staną również mechanicy zawodowi, a finały w obu kategoriach odbędą się 5 i 7 kwietnia na targach Poznań Motor Show, które przyciągają do stolicy Wielkopolski tysiące fanów motoryzacji.

Grzegorz Duda, ambasador Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników podkreśla, że zawód powinien być dla każdego pasją: „To gwarancja bycia najlepszym z najlepszych. Zawód mechanika to praca w której nigdy się nie nudzisz i  pozwala cały czas się rozwijać. Podczas Mistrzostw chcemy nie tylko wyłonić najlepszych, czy zauważyć wyjątkowe talenty, ale przede wszystkim pokazać tym młodym ludziom, jak ciekawa praca ich czeka".

Organizatorami konkursu są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Głównymi partnerami Mistrzostw są ExxonMobil, Akademia Praktycznych Umiejętności, Akademia Kierowcy, firma ZF oraz Kolejowe Zakłady Łączności. Mistrzostwa Mechaników pod patronatem producenta olejów Mobil Delvac 1 po sześciu latach są jednym z najbardziej prestiżowych konkursów branży motoryzacyjnej.
Więcej informacji: www.mistrzostwamechanikow.pl oraz ttm.mtp.pl.

Marta Rybko
PR & Marketing
Zespół Promocji Sprzedaży/ Promotion team
tel. +48 61 869 23 85
kom. 691 033 299
e-mail: marta.rybko@mtp.pl