http://www.transporttm.pl/news/349/20/25-lecie-Miedzynarodowych-Targow-STACJA-PALIW

Warsztat i opony

25-lecie Międzynarodowych Targów STACJA PALIW

08-12-2017
Międzynarodowe Targi STACJA PALIW to niemal rówieśnik przemian ustrojowych i gospodarczych, które nastąpiły w Polsce po 1989 r. Pierwsze odbyły się w okresie, kiedy rzesze przedsiębiorczych Polaków postanowiły „wziąć sprawy w swoje ręce” i otworzyć własny biznes. Dla wielu „strzałem w dziesiątkę” okazała się inwestycja w stację paliw.

Rosnący w siłę prywatny handel szukał miejsca, gdzie każdy przedsiębiorca będzie mógł zaprezentować swoje usługi, a także sprawdzić co oferuje rynek. Dlatego w 1993 r. Polska Izba Paliw Płynnych, wsłuchując się w głos branży, postanowiła zorganizować Międzynarodowe Targi STACJA PALIW. Głównym celem, akcentowanym przez organizatora, było stworzenie wystawy umożliwiającej spotkanie właścicieli stacji paliw, przedstawicieli rafinerii, firm zajmujących się hurtowym obrotem paliwami oraz organizacji i instytucji działających na rynku paliwowym. – Już pierwsza edycja Targów spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem, gromadząc wystawców z kraju i zagranicy oraz liczne grono zwiedzających. W kolejnych latach było podobnie. Cieszymy się, że Międzynarodowe Targi STACJA PALIW spotkały się z tak pozytywnym odbiorem branży, dając inspirację do działań w sektorze naftowym – mówi Halina Pupacz, Prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych.

Międzynarodowe Targi STACJA PALIW z biegiem czasu coraz bardziej rozszerzały swoją ofertę. Dziś jest to nie tylko pokaz nowoczesnych produktów i usług, ale również wiele wydarzeń dodatkowych jak: Forum Dyskusyjne, Strefa Eksperta, Akademia Przedsiębiorcy, Strefa Cystern, Miasteczko Myjni czy Konkurs „Produkt Roku”, promujący najlepsze rozwiązania na rynku. Wszystko to sprawia, że Targi są cenione przez uczestników rynku oraz zbierają wiele pozytywnych opinii – Bez mała od samego początku bierzemy udział w spotkaniach Międzynarodowych Targów STACJA PALIW organizowanych przez Polską Izbę Paliw Płynnych. Przez te wszystkie lata majowa impreza na trwale wpisała się w kalendarz naszej firmy. Nie wyobrażamy sobie, aby ktoś, kto chce się liczyć w branży paliwowej, mógł opuścić tak ważną imprezę. Nam się to w ostatnich dwudziestu latach nie zdarzyło – mówi Krzysztof Kozłowski, dyrektor operacyjny sieci stacji partnerskich BP Europa SE Oddział w Polsce.

Podobnego zdania jest bardzo wiele firm, które zaprezentowały tu swoje produkty i usługi, zdobywając nowe rynki zbytu i poszerzając kręgi biznesu. Targi przyciągają też coraz bardziej zdecydowanych i świadomych gości, mających jasno sprecyzowane plany i oczekiwania.

Przed nami jubileuszowe, XXV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2018, które odbędą się w dniach 9-11 maja 2018 r. w EXPO XXI w Warszawie. To od lat wielkie święto branży z udziałem najważniejszych podmiotów. Zarówno na wystawców, jak i gości czeka moc atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Więcej informacji na www.targi.paliwa.pl.