http://www.transporttm.pl/news/348/20/Ruszyla-kolejna-edycja-Young-Car-Mechanic

Warsztat i opony

Ruszyła kolejna edycja Young Car Mechanic

02-01-2018

Rozpoczął się konkurs Young Car Mechanic, który ma wyłonić najlepszego młodego mechanika w 2018 roku. Organizatorzy przewidzieli kilka zmian względem poprzedniej edycji, które dodatkowo podniosą prestiż konkursu..

Najnowszy konkurs Young Car Mechanic podzielono na 4 etapy. W pierwszym, który wystartował na początku grudnia, uczniowie 19 szkół ponadgimnazjalnych objętych programem Młode Kadry dostali zaproszenie do rozwiązania testu online. Ma on zweryfikować ich dotychczasową wiedzę w zakresie mechaniki pojazdowej. Ci, którym uda się go zdać, będą mogli wziąć udział w eliminacjach regionalnych, dających szansę walki o cenne nagrody podczas finału krajowego. To przedostatni etap, w którym weźmie udział 10 najlepszych zawodników. Młodzi adepci sztuki naprawy samochodów będą musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również praktyczną, bowiem czeka na nich wiele zadań przygotowanych przez dział szkoleń Inter Cars i partnerów konkursu. Trzech najlepszych finalistów ostatniego etapu krajowego będzie reprezentowało swój kraj podczas rywalizacji międzynarodowej, będącej jednocześnie zwieńczeniem całego konkursu.

Jest to już 2. konkurs rozgrywany w międzynarodowym środowisku. Pierwszy finał odbył się w maju ub. roku i wzięli w nim udział uczestnicy z 3 państw: Polski, Litwy i Łotwy. W tegorocznym Young Car Mechanic dołączą zawodnicy z Chorwacji i Estonii. To doskonała okazja, by porównać poziom kształcenia mechaników we wszystkich tych krajach.

Warto wspomnieć o nagrodach, których łączna pula wynosi aż 100 tys. zł. Suma zostanie podzielona wśród zwycięzców międzynarodowego finału, ich szkoły, a także nauczycieli prowadzących zwycięskich uczniów.

Konkurs Young Car Mechanic to kolejne, realizowane przez Inter Cars, działanie kierowane do młodzieży. Od kilku lat spółka współpracuje ze szkołami w całej Polsce w ramach projektu Młode Kadry. Wyposaża je w nowoczesny sprzęt do naprawy i diagnostyki usterek w samochodach oraz dostarcza wiedzę, niezbędną do kształcenia przyszłych mechaników. Partnerami programu są wiodący producenci części zamiennych i wyposażenia warsztatowego. Projekt wspiera olimpiady, a także praktyki i staże dla najlepszych uczniów. Jest to swoista zawodowa trampolina, dzięki której start w życie zawodowe ma być dla łatwiejszy.