http://www.transporttm.pl/news/347/18/Plastik-w-skrzyni---na-kazda-pogode

Pojazdy ciężarowe

Plastik w skrzyni - na każdą pogodę

02-01-2018
Wywrotki pracują zarówno latem, jak i zimą, a temperatura ładunku nie pozostaje bez wpływu na ich efektywność. Glina lub sypkie surowce mogą wtedy łatwo przylegać do ścian.

Przy zabudowie noszącej ślady użytkowania z czasem pogarsza się nie tylko wyładunek, ale także pogłębia się stopień zużycia. Specjalna wkładka mocowana wewnątrz skrzyni ułatwia wysyp i dodatkowo zabezpiecza jej powierzchnię. Wkładka wykonana ze specjalnego tworzywa jest szybka w montażu. Stosuje się ją w zabudowach, przyczepach i naczepach, zarówno stalowych, jak i aluminiowych.

Brak konieczności czyszczenia skrzyni, ręcznego lub za pomocą dodatkowego sprzętu, jak koparki lub ładowarki, zwiększa efektywność transportu i wyładunku. Im większy kąt nachylenia zabudowy przy wyładunku, tym większe niebezpieczeństwo przewrócenia wywrotki. Dzięki niskiemu współczynnikowi tarcia materiał zsuwa się ze skrzyni przy minimalnym kącie podniesienia. Szybki i bezproblemowy wyładunek nabiera szczególnego znaczenia w przypadku transportu takiego surowca jak glina.

Chroniąc skrzynie przed uszkodzeniami mechanicznymi i korozją, wkładka może wydłużyć okres użytkowania wywrotki.