http://www.transporttm.pl/news/342/17/Solaris-dostarczy-5-autobusow-elektrycznych-do-Frankfurtu

Autobusy

Solaris dostarczy 5 autobusów elektrycznych do Frankfurtu

29-12-2017
Solaris Bus & Coach podpisała umowę z przewoźnikiem In der City Bus Frankfurt am Main na 5 nowych Urbino 12 electric, modelu wybranego miejskim autobusem roku w konkursie Bus of the Year 2017. Jednostką napędową będzie oś z silnikami elektrycznymi. Energia do ich napędzania będzie magazynowana w bateriach o łącznej pojemności 240 kWh.

.

.

Pojazdy będą ładowane mocą do 40 kW przez stacjonarną ładowarkę firmy Medcom. Zgodnie z umową, Solaris dostarczy jedną ładowarkę na każdy autobus.

Obok wielu nowinek technicznych w układzie napędowym autobusów dla Frankfurtu, producent zastosował również wiele rozwiązań wpływających na komfort i bezpieczeństwo podróżnych. Nowe Solarisy Urbino 12 electric zostaną wyposażone m.in. w układ całopojazdowej klimatyzacji, energooszczędne oświetlenie wnętrza w technologii LED i rozbudowany system informacji pasażerskiej z 3 monitorami LCD. Producent zamontuje także gniazda USB przy każdym rzędzie siedzeń. Pojazdy In Der City Bus Frankfurt zapewnią dostęp do bezprzewodowego Internetu przez Wi-Fi.

Solarisy we Frankfurcie będą zabierać 70 pasażerów, w tym 28 siedzących. Dwa dodatkowe siedzenia składane zostaną zamontowane w przestrzeni przeznaczonej na wózki dziecięce i inwalidzkie.

Dostawa wszystkich 5 Urbino 12 electric do Frankfurtu jest przewidziana na I połowę 2018 r. Wkład polskiego producenta w rozwój elektromobilności w Niemczech został w pierwszych dniach grudnia nagrodzony prestiżową nagrodą niemieckiego magazynu Busplaner, który wyróżnił go tytułem Innowacji 2018 roku w kategorii Transport publiczny. Nagrodzonymi projektami były elektrobusy Solaris dla miast Fürth i Norymberga, które w najbliższym czasie zostaną dostarczone do odbiorców.

Do tej pory Solaris Bus & Coach dostarczyła już ponad 100 autobusów elektrycznych, które łącznie pokonały dystans ponad 4 mln km. Wśród państw, w których można przejechać się bezemisyjnymi autobusami z Polski są Austria, Czechy, Finlandia, Hiszpania, Niemcy, Norwegia i Szwecja. W ub. roku firma pozyskała kolejne zamówienia na elektryczne Urbino z Belgii, Francji, Rumunii i Włoch.