http://www.transporttm.pl/news/337/20/Ogolnopolski-konkurs-dla-przyszlych-kierowcow-i-mechanikow

Warsztat i opony

Ogólnopolski konkurs dla przyszłych kierowców i mechaników

29-12-2017
Jednym z najważniejszych celów akcji CSR „Profesjonalni kierowcy” jest podnoszenie umiejętności kierowców w celu poprawy bezpieczeństwa na drodze. Dlatego 5 firm związanych z branżą transportową (Volvo Trucks, Renault Trucks, Wielton, Ergo Hestia i Michelin) od 2 lat organizuje bezpłatne szkolenia dla młodych kierowców.

Podczas zajęć prowadzonych przez doświadczonych instruktorów dowiadują się oni m.in. jak profesjonalnie zabezpieczyć ładunek, manewrować w trudnych sytuacjach i właściwie przygotować samochód do drogi.

„W ciągu 2 lat w naszych szkoleniach wzięło udział już 500 osób, które otrzymały potężną dawkę praktycznej wiedzy na wszystkie tematy związane z bezpieczeństwem na drodze. Teraz naszą uwagę chcemy skupić na jeszcze młodszych odbiorcach, którzy dopiero planują swoją przyszłość w branży transportowej. W tym celu przygotowaliśmy dla nich konkurs o tematyce bezpieczeństwa, w którym do wygrania są bardzo atrakcyjne i prestiżowe nagrody” – mówi Wilhelm Rożewski, manager marketingu i komunikacji w Volvo Trucks Poland.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, z klas o profilach związanych z branżą samochodową, motoryzacją i transportem. Jego idea polega na nakręceniu krótkiego (maksymalnie 8-minutowego) filmu, którego tematem będzie bezpieczeństwo na drodze. Film może dotyczyć zachowania bezpieczeństwa przez dowolnych uczestników ruchu (pieszych, rowerzystów, kierowców samochodów osobowych lub ciężarowych itp.). Można go przygotować i nakręcić w maksymalnie 4-osobowych grupach, każda klasa może przesłać na konkurs dowolną liczbę filmów, jednak każdy musi być nakręcony przez inny zespół. Do nagrania należy użyć wyłącznie sprzętów ogólnie dostępnych: telefonów komórkowych czy amatorskich kamer. „Od jakości bardziej będzie liczył się pomysł i przekaz, który niesie za sobą nagranie. Jesteśmy przekonani, że trafi do nas mnóstwo ciekawych, inspirujących produkcji, dzięki którym jeszcze łatwiej będzie nam dotrzeć do przyszłych uczestników naszych szkoleń” – mówi Marcin Majak, marketing manager w Renault Trucks Poland.

Głównymi nagrodami w konkursie będą staże w autoryzowanych serwisach Volvo Trucks lub Renault Trucks. Dodatkowo organizatorzy przewidzieli wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych oraz szkolenia dla klasy, w której uczy się zwycięski zespół. „Konkurs, oprócz możliwości wygrania bardzo wartościowych i prestiżowych nagród, jest doskonałą możliwością nawiązania współpracy z najlepszymi i największymi firmami z branży motoryzacyjnej, co w przyszłości z pewnością przyniesie korzyści dla całej szkoły” – podsumowuje Michał Proc, dyrektor ds. rozwiązań biznesowych w Volvo Trucks Group Poland.

Uczestnicy mogą przesyłać swoje filmy do 5 lutego 2018 r. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdą na stronie www.profesjonalnikierowcy.pl.