http://www.transporttm.pl/news/329/20/Srebrne-akumulatory-ZAP

Warsztat i opony

Srebrne akumulatory ZAP

07-12-2017
Nowe akumulatory Silver Premium Japan 95 Ah można zastosować m.in. w SUV-ach Kia Sportage i Sorrento, Nissanie Patrol, Toyocie Land Cruiser, Hyundai Tucson i Santa Fe, minivanach Kia Carnival oraz samochodach dostawczych Kia K2500, K2700, K3000, K3500 i Pregio.


.

.

Każdego roku blisko 30% całego eksportu akumulatorów produkowanych przez polską firmę ZAP Sznajder Batterien S.A. jest wysyłanych do Skandynawii. Tamtejsi kierowcy cenią je za niezawodność eksploatacji w ekstremalnych warunkach klimatycznych. Od 2017 r. polskie akumulatory są dostępne również na Islandii, gdyż i tam dotarły informacje o ich arktycznej mocy.

Z myślą o polskich i zagranicznych kierowcach oraz na podstawie analizy tendencji na rynkach europejskich przeprowadzonej przez Dział Eksportu, zarząd ZAP Sznajder Batterien S.A. podjął decyzję o uruchomieniu produkcji nowych akumulatorów z serii Silver Premium o pojemnościach 75 Ah i 95 Ah do samochodów osobowych, zapewniających łatwy rozruch przy temperaturze dochodzącej nawet do -40oC. Akumulatory są dedykowane do marek japońskich i koreańskich, w szczególności Toyota, Nissan, Mazda, Hyundai i Kia, oraz do samochodów z silnikiem Diesla importowanych z USA, które charakteryzują się wysokimi prądami rozruchowymi.

Ich bezawaryjną pracę i trwałość zapewnia zastosowanie stopu srebrowo-wapniowego, a także nowatorski dodatek grafitu w płytach ujemnych baterii. Dzięki znikomemu zużyciu wody akumulatory są całkowicie bezobsługowe. „Nasze najnowsze akumulatory z serii Silver Premium doskonale sprawdzają się w skrajnie trudnych warunkach pogodowych panujących w Norwegii, Finlandii, Szwecji czy Islandii i z pewnością nie zawiodą kierowców w Polsce. Gwarancją jest ponad 90 lat tradycji i doświadczenia w produkcji akumulatorów firmy z Piastowa koło Warszawy!” – twierdzi Grzegorz Janik, dyrektor ds. eksportu ZAP Sznajder Batterien S.A.