http://www.transporttm.pl/news/320/20/Dayton-poszerza-asortyment-opon-ciezarowych

Warsztat i opony

Dayton poszerza asortyment opon ciężarowych

06-11-2017

Marka Dayton wprowadza dwie nowe opony segmentu ekonomicznego: D550S na oś kierowaną i D650D na oś napędową do średniej wielkości ciężarówek.Opony Dayton są produkowane w Europie przez firmę Bridgestone. Przechodzą tą samą kontrolę jakości, co produkty Bridgestone, co gwarantuje solidne opony za rozsądną cenę. Ich atutem są także bardzo dobre osiągi w różnych warunkach drogowych.

Nowe opony D550S oraz D650D są przeznaczone do lekkich (3,5 do 7 t) i średnich (7,5 do 16 t) samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie regionalnym, głównie po mieście i po drogach lokalnych, spędzających mniej czasu na autostradach. Dlatego opony Dayton zaprojektowano z myślą o takich wyzwaniach jak wjeżdżanie na krawężnik, jazda w trybie częstego ruszania, manewrowanie i pokonywanie wielu krótkich tras o zróżnicowanych nawierzchniach.

D550S to solidne opony na oś kierowaną, która łączy wysoką odporność na nietypowe zużycie z dobrym prowadzeniem na suchej i mokrej nawierzchni. Wyrzutniki kamieni wbudowane w bieżnik pomagają utrzymać karkas opony w dobrym stanie, a tym samym zachować parametry konieczne do bieżnikowania.

Opony D650D na oś napędową zapewniają dobrą przyczepność i kontrolę podczas hamowania, a specjalnie zaprojektowana rzeźba bieżnika (z „tie-bar”, łącznikami między klockami w obszarze barku) pomaga uniknąć nierównomiernego zużycia. Obie opony mają wąskie stopki, co pomaga ograniczać ich masę bez wpływu na zmniejszenie trwałości. Mają oznaczenia opon wielosezonowych M+S oraz zimowych 3PMSF, dzięki czemu mogą być eksploatowane przez cały rok.

Opony Dayton D550S oraz D650D są dostępne w podstawowych rozmiarach 215/75 R17,5 i 265/70 R19,5. Ich asortyment będzie stopniowo rozbudowywany w przyszłym roku.