http://www.transporttm.pl/news/316/20/Nowy-autoryzowany-serwis-Volvo-Trucks-w-Belku

Warsztat i opony

Nowy autoryzowany serwis Volvo Trucks w Bełku

11-10-2017
Pod koniec września nastąpiło oficjalne otwarcie autoryzowanego serwisu Volvo Trucks w Bełku, w województwie śląskim. Właścicielem obiektu jest spółka TMiK Tomasz Dzida, która od wielu lat i z dużym sukcesem prowadzi autoryzowany punkt serwisowy ciężarówek Volvo w Pszczynie.

„Polska południowa, a w szczególności województwo śląskie, to obszar z dużym zagęszczeniem firm transportowych. Po wielu, bardzo pracowitych, latach funkcjonowania serwisu w Pszczynie zdecydowaliśmy o rozszerzeniu naszej działalności i uruchomieniu kolejnego obiektu, by zapewnić jak najlepszy dostęp i jak najszybszą obsługę serwisową dla naszych obecnych i przyszłych Klientów”- powiedział podczas inauguracji Tomasz Dzida, właściciel i prezes firmy.

Inwestycja TMiK Tomasz Dzida Sp. z o.o. wpisuje się w strategię Volvo Trucks, ukierunkowaną na ciągły rozwój sieci serwisowej. W Polsce działa obecnie 31 punktów obsługi, w tym 9 Volvo Group Truck Center, zarządzanych przez Volvo, 13 dwumarkowych autoryzowanych serwisów Volvo Trucks/Renault Trucks i 9 autoryzowanych punktów obsługi samochodów ciężarowych Volvo, w tym nowy w Bełku.

Nowy serwis Volvo Truck ma bardzo dogodną lokalizację tuż przy autostradzie A1 (zjazd na Rybnik) i drodze wojewódzkiej nr 925.

TMiK Tomasz Dzida Sp. z o.o. w Bełku ma autoryzację na usługi serwisowe i sprzedaż oryginalnych części zamiennych Volvo. Firma oferuje również pełen zakres napraw powypadkowych. Dodatkowym atutem obiektu są działające na jego terenie Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów i myjnia. Serwis zajmuje zupełnie nowy budynek, zaprojektowany i zbudowany zgodnie ze standardami Volvo co do wyposażenia i troski o środowisko. Całość ma powierzchnię 2000 m2. W części warsztatowej budynku znajdują się 3 pełnowymiarowe, przejazdowe stanowiska obsługowo-naprawcze i rozbudowane zaplecze serwisowe z magazynem części zamiennych o powierzchni 200 m2. W serwisie znalazły zatrudnienie 22 osoby.