http://www.transporttm.pl/news/311/20/Solaris-otwiera-centrum-logistyczne-czesci-zamiennych

Warsztat i opony

Solaris otwiera centrum logistyczne części zamiennych

25-09-2017
Solaris ma „własną” linię części zamiennych Optiine, przeznaczoną do autobusów marki po okresie gwarancji. Są tańsze, a jednocześnie zapewniają najwyższą jakość i bezpieczeństwo eksploatacji.

Od początku września Solaris wykonuje dostawy części zamiennych z nowo otwartego Solaris Logistics Center w podpoznańskim Jasinie. Nowe centrum usprawni realizację zamówień i podniesie poziom posprzedażnej obsługi klientów. Solaris Logistics Center to zarówno nowy magazyn centralny, jak i biuro sprzedaży, które obsługuje składane przez klientów zamówienia. Dziennie nowy magazyn centralny opuszcza blisko 300 paczek.

Nowe centrum dystrybucji części zamiennych zastąpiło dotychczasowe w Murowanej Goślinie. Obsługuje ono wszystkie wysyłki części zamiennych, zarówno bezpośrednio do klientów, jak i do magazynów regionalnych i serwisów. Jasin jest położony przy głównej drodze ekspresowej prowadzącej do autostrady A2, dzięki czemu czas dojazdu do najważniejszych dróg i europejskiej sieci autostrad jest 6-krotnie krótszy niż dotychczas. W Solaris Logistics Center na powierzchni 6000 m² jest przechowywanych 26 tys. różnych części i akcesoriów. Regały paletowe na 3000 miejsc i 100 stojaków na szyby zapewniają najwyższą jakość przechowywania, a specjalne taśmy transportowe umożliwiają szybszą kompletację towarów do wysyłki. Przepływ towarów jest przyspieszony także dzięki większej liczbie doków przeładunkowych. Wszystkie materiały zgromadzono w jednym magazynie, co pozwala zaoszczędzić czas poświęcany wcześniej na przejazdy z jednej hali do drugiej. W konsekwencji praca centrum jest bardziej efektywna. Procesy związane z realizacją wysyłek są kontrolowane przez specjalistyczny system zarządzania magazynowego, który zapewnia maksymalną dostępność części. Nowoczesne rozwiązania Solaris Logistics Center skracają czas realizacji zamówień, a w efekcie przyspieszają naprawy i minimalizują przestoje pojazdów.