http://www.transporttm.pl/news/304/20/Kola-Alcoa-z-wykonczeniem-Dura-Bright-Dura-Flange

Warsztat i opony

Koła Alcoa z wykończeniem Dura-Bright/Dura-Flange

25-08-2017
Spółka Arconic poinformowała o nowych kutych aluminiowych kołach z połączonym wykończeniem powierzchni Dura-Bright/Dura-Flange. Zapewnia ono większą odporność kołnierzy na zużycie i 2-krotnie przedłuża trwałość eksploatacyjną.

W testach nowego produktu przeprowadzonych we flotach transportowych kołnierze nie nosiły śladów zużycia nawet po 240 tys. km. Koła nie wymagają również intensywnej pielęgnacji, zachowują wysoki połysk nawet po setkach myć, dzięki czemu obniżają koszty konserwacji pojazdów, a przy tym zapewniają im długotrwały estetyczny wygląd.

„W nowym kole połączyliśmy dwa sprawdzone i przetestowane przez użytkowników warianty wykończenia felg Alcoa: Dura-Bright i Dura-Flange. W ten sposób otrzymaliśmy koło, które nie tylko zachowuje wspaniały połysk, ale również, jak wszystkie koła Alcoa, obniża masę pojazdu, zwiększając jego ładowność, a przy tym obniża zużycie paliwa i wydatki na konserwację. To kolejny sukces Arconic przez zyski naszych klientów” – powiedział István Katus, wiceprezes i dyrektor generalny Arconic Wheel Products EMEA.

Dura-Bright jest opatentowaną przez Alcoa techniką obróbki powierzchniowej aluminium, dzięki której zewnętrzne wykończenie staje się integralną częścią koła. Powierzchnia nie jest podatna na odpryskiwanie, pękanie, łuszczenie, korozję i matowienie, jak zwykłe powłoki. Regularne mycie kół zwykłymi środkami do samochodów ciężarowych czy nawet wodą z mydłem pozwala utrzymać połysk nawet po tysiącach przejechanych kilometrów. Dura-Flange to specjalna obróbką powierzchni, dzięki której na kole tworzy się warstwa ochronna zapobiegająca zużyciu kołnierzy. Koła Dura-Flange są odpowiednie do transportu ciężkich ładunków podatnych na przemieszczanie, powodujących ugięcie boków opon i ich ocieranie o kołnierze kół. Koła Alcoa z wykończeniem Dura-Bright/Dura-Flange są idealne do pojazdów firm zajmujących się zwózką drewna czy do autobusów miejskich, gdzie częste zmiany obciążenia przyczyniają się do zużycia kołnierzy.

Nowe koła Alcoa Dura-Bright/Dura-Flange są już dostępne u dystrybutorów produktów Arconic.

Koła Alcoa wykuwa się z jednego bloku aluminium, dzięki czemu są nawet o 47% lżejsze i 5-krotnie wytrzymalsze od stalowych, zapewniając przy tym większą nośność i obniżenie zużycia paliwa.