http://www.transporttm.pl/news/302/20/Bandag-Built-for-Better

Warsztat i opony

Bandag „Built for Better”

25-08-2017
Firma Bandag, znany producent materiałów premium do bieżnikowania opon, świętuje 60. urodziny i 10. rocznicę dołączenia do Bridgestone Group. To okazja do ogłoszenia nowych planów, które obejmą rewitalizację marki na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Takie deklaracje padły podczas konwencji European Bandag Dealer 2017.

Zainaugurowany projekt „Built for Better” ma przypomnieć o światowej pozycji marki jako dostawcy innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań biznesowych dla klientów flotowych. „Inwestując w markę Bandag, chcemy dalej wzmacniać nasze działania, wykorzystując najnowszą technologię Bridgestone. Począwszy od nowej generacji mieszanek i nowoczesnego wyglądu, a skończywszy na wszechstronnych i dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązaniach flotowych. To kwestia jakości, osiągów i gwarancji, które oferujemy naszym klientom. Profesjonalne bieżnikowanie daje flotom możliwość maksymalizacji wydajności opon przy jednoczesnej redukcji kosztów. To mocny argument i właściwy wybór” – powiedział Riccardo Cichi, Chief Sales Officer w Bridgestone EMEA.

Założona w 1957 r. firma Bandag była pionierem komercyjnego bieżnikowania opon do samochodów ciężarowych. Dziś jest światowym liderem w branży, oferując produkty premium, które zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa i wydajności, a także mają ogromny wpływ na ekonomikę użytkowania floty. Bieżnikowanie Bandag pomaga operatorom flot samochodów ciężarowych maksymalizować czas użytkowania opon i jednocześnie zwiększać efektywność kosztów na konkurencyjnym rynku, przy zachowaniu najwyższych parametrów technicznych i jakości usługi.

Oprócz oszczędności kosztów i niezawodnych osiągów, bieżnikowanie pomaga chronić środowisko. Przy bieżnikowaniu Bandag zużywa się tylko 26 l ropy naftowej, podczas gdy produkcja nowej opony wymaga 83 l. W ciągu ostatnich 60 lat technologia Bandag przywróciła do użytkowania 300 mln opon, oszczędzając aż 15 mld l ropy.

Największe światowe firmy flotowe mają świadomość korzyści wynikających z bieżnikowania, a wiele z nich zaufało Bandag jako bliskiemu partnerowi. Firma działa na 6 kontynentach, współpracując z ponad 650 dealerami franczyzowymi. W Europie Bandag ma ponad 100 niezależnych dealerów franczyzowych.

Surowe warunki franczyzy Bandag wymuszają jakość całego procesu bieżnikowania, od pozyskiwania i weryfikacji karkasu po kontrolę jakości gotowej opony. Dlatego dealerzy marki są mniej dotknięci kryzysem, jaki przeżywa ten segment rynku w starciu z ogumieniem chińskim.