http://www.transporttm.pl/news/271/20/Powstaje-nowy-serwis-Mercedes-Benz

Warsztat i opony

Powstaje nowy serwis Mercedes-Benz

20-04-2017
W Emilianowie k. Radzymina rozpoczęła się budowa nowego punktu Mercedes-Benz Trucks. Będzie to najbardziej zaawansowany technologicznie, o największej pojemności i wydajności autoryzowany serwis samochodów ciężarowych MB w Polsce.

Nowy obiekt będzie spełniać wszystkie najnowsze standardy, a ponadto będzie charakteryzował się wysoką wydajnością i zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych. Ma także imponować pojemnością.
Mercedes-Benz Polska i generalny wykonawca IDS BUD S.A. planują zakończenie budowy na koniec 2017 r., a przeniesienie działalności z obecnie wynajmowanego terenu przy ul. Inowłodzkiej do własnej siedziby w Emilianowie ma odbyć się na początku 2018 r. „Polski rynek samochodów ciężarowych nieustannie się rozwija, przez co zyskuje na znaczeniu dla Mercedes-Benz. Według danych Eurostatu 25% przychodu w branży transportowej w Europie generują polskie firmy. Dlatego inwestycja ta wynika bezpośrednio ze strategii Daimlera, która zakłada podążanie za potrzebami rozwijającego się rynku w Polsce poprzez rozwój sieci dealerskiej. Nie jest to z pewnością ostatnia inwestycja Daimlera, jeśli chodzi o usługi serwisowe w Polsce” – mówi Przemysław Rajewski, Dyrektor Zarządzający Mercedes-Benz Trucks.
Decyzja o lokalizacji serwisu w Emilianowie nie jest przypadkowa. Jest on położony blisko trasy S8, to sprawia, że dojazd będzie wygodny i szybki, a jednocześnie łatwo dostępny dla poruszających się tranzytem kierowców do krajów nadbałtyckich. Punkt będzie wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania potrzebne do obsługi pojazdów ciężarowych, doskonale wyszkoloną załogę, ponadto magazyn części zamiennych, magazyn opon, myjnię, a w części przeznaczonej dla klientów strefę, w której kierowcy będą mogli odpocząć, a nawet przenocować w wygodnych pokojach. Chcemy zapewnić najlepsze warunki zarówno naszym pracownikom, jak i kierowcom” – dodaje Wojciech Wilusz, Kierownik Serwisu Samochodów Ciężarowych Mercedes-Benz Warszawa.