http://www.transporttm.pl/news/269/17/Najwieksza-dostawa-Solaris-dla-MPK-Czestochowa

Autobusy

Największa dostawa Solaris dla MPK Częstochowa

20-04-2017
Czterdzieści 12-metrowych Solarisów Urbino wyjechało na ulice Częstochowy z początkiem kwietnia. To największy zrealizowany dotąd kontrakt zawarty przez Solaris z MPK Częstochowa.

Jego autobusy są wyposażone w silniki Cummins ISB 6.7E6 i automatyczne skrzynie biegów Voith Diwa.6. Nowoczesne i lekkie autobusy zapewnią komfortową podróż pasażerom, a przewoźnikowi niskie koszty eksploatacyjne.
W pełni klimatyzowane pojazdy są wyposażone w system informacji pasażerskiej, cyfrowy monitoring i biletomaty. Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne wykonano w oszczędnej technologii LED. W pojazdach MPK Częstochowa jest dostępny darmowy internet, a podróżni mogą podładować urządzenia mobilne w ładowarkach USB zamontowanych w poręczach.
Wraz z autobusami, które obecnie zasiliły flotę przewoźnika, liczba „jamników” w mieście zwiększyła się do 59. W uroczystym przekazaniu 40 nowych pojazdów uczestniczył prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Solaris Bus & Coach S.A. reprezentowali Wiesław Cieśla, Pełnomocnik Prezesa Zarządu ds. Kluczowych Klientów, i Waldemar Wlazło, Dyrektor Sprzedaży Regionu Południowo-Zachodniego.