http://www.transporttm.pl/news/262/20/Goodyear-i-Ewals-kontynuuja-wspolprace

Warsztat i opony

Goodyear i Ewals kontynuują współpracę

28-03-2017

Ewals Cargo Care ma 49 przedstawicielstw w 13 krajach Europy i jest liderem rynku w usługach logistyki samochodowej. Dostawy na czas są kluczem w tej branży, dlatego tak ważna jest dla firmy niezawodność, na którą wpływają opony i ich utrzymanie. Wysokiej jakości produkty Goodyear, innowacyjne rozwiązania i specjalistyczne usługi pomogą firmie Ewals osiągać kolejne sukcesy.Goodyear po raz kolejny został dostawcą opon dla firmy logistycznej Ewals Cargo Care, która przedłużyła trwającą od ponad 20 lat współpracę. Obejmujący całą Europę kontrakt dotyczy dostawy opon do 3 tys. naczep i 550 ciągników, a także pełnego zakresu usług oponiarskich świadczonych w ramach programu Goodyear FleetFirst. „Kompleksowy zestaw usług dla pojazdów ciężarowych na terenie UE, połączony z internetowym programem monitorowania ogumienia, idealnie trafia w nasze potrzeby, dlatego podjęliśmy decyzję o kontynuacji 20-letniej współpracy z Goodyearem. W przeszłości współpracowaliśmy przy rozwoju opony w rozmiarze 435/50 R19,5, a ostatnio przy wprowadzeniu jej nowej wersji z wbudowanym chipem RFID. Jesteśmy przekonani, że zastosowanie tej technologii pomoże lepiej monitorować nasze opony, a w rezultacie obniżyć koszty. Kolejnym znaczącym krokiem naprzód w tym zakresie jest nowo opracowany przez Goodyeara rejestr eJob. System na bieżąco przekazuje informacje o wszelkich pracach, wprowadzanych przez wykonawcę za pomocą urządzenia PDA w dowolnym miejscu w Europie. Jesteśmy przekonani, że przedłużenie kontraktu zapewni nam dalszą, owocną współpracę” - powiedział Bart Van Rens, menedżer w Ewals Fleetcontrol.

Większość floty Ewals to naczepy Mega o pojemności 100 m3. Goodyear dostarcza do nich opony KMAX T RFID 435/50 R19, wyróżniające się długimi przebiegami i wbudowanym chipem radiowym. Jest to ważny element systemu zarządzania oponami Ewals, ponieważ chipy łączą się z opracowanym przez Goodyear internetowym systemem FleetOnlineSolutions. Wśród zalet tego rozwiązania należy wymienić przede wszystkim skrócenie przestojów oraz większe bezpieczeństwo i kontrolę nad ogumieniem. Kontrakt obejmuje również inne rozmiary opon Goodyear. Ponadto marka dostarczy ciężarowe opony zimowe Goodyear ULTRA GRIP MAX, przeznaczone do naczep pracujących w krajach skandynawskich.

Usługi dla Ewals wykonuje ogólnoeuropejska sieć ponad 2 tys. warsztatów Goodyear TruckForce; w ofercie jest również całodobowa pomoc drogowa ServiceLine 24h i program zarządzania oponami FleetOnlineSolutions. „Z przyjemnością kontynuujemy wieloletnią współpracę z Ewals. Goodyear i Ewals wypracowały partnerstwo, które przynosi duże wzajemne korzyści. Nie tylko dostarczamy opony i wykonujemy usługi oponiarskie, lecz także współpracujemy przy rozwoju nowych produktów, które przynoszą innowacyjne rozwiązania i pomagają firmie Ewals zwiększyć wydajność floty przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych” - powiedział Waldek Jarosz, dyrektor ds. rozwiązań flotowych w Goodyear w regionie EMEA