http://www.transporttm.pl/news/260/18/Rusza-kolejny-konkurs-Optifuel-Challenge-2017

Pojazdy ciężarowe

Rusza kolejny konkurs Optifuel Challenge 2017

28-03-2017
W czasach wielkich oszczędności liczy się każde rozwiązanie pozwalające zmniejszyć zużycie paliwa. Nowy Renault Trucks T 480 jest wyposażony w najnowsze i najbardziej zaawansowane służące temu rozwiązania, ale to od kierowcy zależy, jak dobrze je wykorzysta. Dlatego Renault Trucks przygotowała 8. Konkurs Optifuel Challenge, w którym kierowcy zmierzą się z wynikiem jej Master Driverów.

Zwycięzcą zostanie kierowca, który osiągnie najniższe spalanie, utrzymując najwyższą średnią prędkość, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym. Wyniki będą sczytywane z narzędzi Infomax i/lub Optifleet.

Konkurs Optifuel Challenge 2017 odbędzie się w 11 lokalizacjach. Seria eliminacji rozpocznie się w marcu, a zakończy w czerwcu. Na wrzesień jest planowany Wielki Finał, który wyłoni spośród zwycięzców eliminacji lokalnych VII Mistrza Ekonomicznej Jazdy Renault Trucks w Polsce. Najlepszy Polak będzie walczyć w finale międzynarodowym o nagrodę główną i tytuł najlepszego kierowcy 2017 r.

Optifuel to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o najskuteczniejszych technikach jazdy ekonomicznej i poprawić swoje umiejętności. To również okazja, aby zdobyć atrakcyjne nagrody, a te czekają na zwycięzców już podczas eliminacji lokalnych. Zgłoszenia do udziału w konkursie zbierają reprezentanci handlowi Renault Trucks w poszczególnych lokalizacjach. Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowy program konkursu i mapka z lokalizacjami znajdują się na stronie renault-trucks.pl.

Konkurs jazdy ekonomicznej będzie prowadzony na zestawach obciążonych do 38 ton. Po raz pierwszy zostaną użyte ciągniki z silnikami 13-litrowymi. Ulepszone w ub. roku, m.in. z nowym układem zasilania paliwem common rail, są gwarancją niskiego spalania, szczególnie że pojazdy będą miały na pokładzie wszystkie Opti-technologie: Optiroll, OpitBrake, Optidriver. Konsekwencją zastosowania silników 13-litrowych jest kabina High Sleeper Cab, z płaską podłogą gwarantująca doskonałe warunki pracy i wypoczynku

Kalendarz eliminacji Optifuel Challenge 2017:

Data

Lokalizacja

Serwis

30–31 III

Szczecin

Serwisy Józef Skrzypa

5–7 IV

Pruszcz Gdański

VGTC

19–21 IV

Siedlce

VGTC

26–28 IV

Olchowa

Eurocomplex

8–9 V

Kielce

TANDEM TRUCKS

10–12 V

Katowice

TANDEM TRUCKS

17–19 V

Kraków

EuroComplex

24–26 V

Skoczów

Retos

31.V–2 VI

Pietrzykowice

VGTC

7–9 VI

Tarnowo Podgórne

Nijhof-Wassink

21–23 VI

Rzgów k/Łodzi

Polsad