http://www.transporttm.pl/news/252/18/Grupa-Lannutti-kupuje-610-IVECO-Stralis-XP-i-NP

Pojazdy ciężarowe

Grupa Lannutti kupuje 610 IVECO Stralis XP i NP

23-02-2017
Grupa Lannutti podpisała na początku lutego jedną z największych umów w europejskim transporcie dalekim: kontrakt na 610 nowych Stralisów w kilku wersjach, w celu pokrycia zróżnicowanych potrzeb i zapotrzebowania na bardziej zrównoważone rozwiązania, wymagane przez branżę przewozu szkła, w których spółka jest liderem. W ramach umowy zostaną dostarczone:

.

 

  • Nowe Stralisy XP AS440S48TP, z silnikiem Cursor 11 o mocy 480 KM i kabiną HI-WAY, wykorzystujące najnowocześniejsze systemy zmniejszające zużycie paliwa;
  • Nowe Stralisy XP AT440S46TP SL, z silnikiem Cursor 11 o mocy 460 KM w wersji superlekkiej umożliwiającej maksymalizację ładowności;
  • Nowy Stralis AT440S46T/XP, z silnikiem Cursor 11 o mocy 460 KM, w wersji trójosiowej 6x2;
  • Nowy Stralis AS440S40TP NP (Natural Power), z silnikiem Cursor 9 o mocy 400 KM i podwójnym zbiornikiem LNG zapewniającym zasięg do 1500 km.
Wszystkie pojazdy będą wyposażone w opony Michelin z formułą Michelin Solution, zaprojektowane pod kątem wspierania dużych flot rozwiązaniami w zakresie wydajności, produktywności i mobilności.

Pierre Lahutte, prezes IVECO, stwierdził: „W ciągu ostatnich lat mam ogromną przyjemność obserwować rozwój naszej współpracy z Lannuttii, przechodzący w rozwój nowych produktów. Podpisana umowa jest jedną z najważniejszych w Europie pod względem liczby pojazdów: obejmuje 610 Nowych Stralisów w wersjach XP oraz NP, z których oba stanowią najlepsze rozwiązania w zakresie zrównoważonego transportu. Jeden charakteryzuje się najlepszymi osiągami pod względem zużycia paliwa, podczas gdy drugi jest pierwszym pojazdem zasilanym gazem ziemnym, dostosowanym do transportu długodystansowego”.

Valter Lannutti, Prezes Zarządu Spółki ogłosił: „Wybraliśmy IVECO jako dostawcę pojazdów pozwalających odnowić naszą flotę z dwóch powodów: niezawodności samych pojazdów oraz naszego związku opartego na wzajemnym zaufaniu. Dobre pojazdy to podstawa naszego biznesu. Na przestrzeni lat mieliśmy możliwość bezpośredniego testowania innowacyjności i jakości IVECO. Drugim powodem jest współpraca, która od wielu lat łączy nas z tą marką. Podpisanie dzisiejszej umowy jest owocem tej długoletniej relacji: IVECO zawsze oferowało nam wrażliwość i chęć znajdywania optymalnych rozwiązań, które mają znaczenie dla naszej firmy”.