http://www.transporttm.pl/news/243/20/Zawieszenie-ECO-Air-COMPACT-HD

Warsztat i opony

Zawieszenie ECO Air COMPACT HD

23-01-2017
EAC HD jest zawieszeniem o nośności 9 t, przeznaczonym do pracy w warunkach „standard off-road”.

.

.

BPW Bergische Achsen KG rozszerza program zawieszeń ECO Air COMPACT (EAC) o 9-tonową wersję heavy-duty (HD) przeznaczoną do pojazdów pracujących w trudniejszych warunkach, typowych dla wywrotek, a także pojazdów zbiornikowych. Oznaczenie tych zawieszeń to zaślepki na wahaczach i naklejki na kapslach ze znakiem EAC HD.

W wykonaniu EAC HD dokonano optymalizacji bezobsługowego połączenia wahacza i wspornika miecha zawieszenia z korpusem osi. Polega to na uformowaniu specjalnego kształtu powierzchni elementów zawieszenia współpracujących z korpusem, obrabianych laserowo. Powstałe w ten sposób nowatorskie połączenie kształtowe zapewnia wytrzymałość wymaganą w eksploatacji w warunkach off-road. Zawieszenia EAC HD są standardowo wyposażane we wzmocnione amortyzatory HD o charakterystyce tłumienia przystosowanej do pracy w trudniejszych warunkach. Dostępne są również w wykonaniu z krótszym wspornikiem miecha, specjalnie do wywrotek współpracujących z rozściełaczem asfaltu.

Dla osi wyprodukowanych po 1.01.17 z zawieszeniem pneumatycznym w nowych wywrotkach w eksploatacji standard off-road obowiązuje Gwarancja ECO Plus 5+3 lata.