http://www.transporttm.pl/news/241/18/Scanie-nowej-generacji-u-pierwszych-klientow-w-Polsce

Pojazdy ciężarowe

Scanie nowej generacji u pierwszych klientów w Polsce

05-01-2017

Po cyklu prezentacji w Szwecji i pokazach u dealerów krajowych, pojazdy Scania nowej generacji trafiają do polskich użytkowników. Na początku grudnia odbyło się uroczyste przekazanie nowych modeli pierwszym klientom..

Scania S500 wzmocniła flotę Glob Trans Group z Zabierzowa, świadczącej usługi transportowe i spedycyjne na rynku europejskim. Tabor firmy tworzą wyłącznie pojazdy Scania, w tym ciągniki siodłowe z naczepami Mega i dwupokładowymi naczepami chłodniczymi oraz zestawy pojemnościowe 120 m3. Dwa ciągniki Scania S450 do transportu międzynarodowego trafiły do firmy Transport Krajowy i Międzynarodowy Helena Koperska-Sokołowska. Pojazdy są przeznaczone do transportu rzeczy i materiałów sypkich po krajach Unii Europejskiej, za pomocą naczep samowyładowczych. Pojazdy Scania nowej generacji wprowadzają nowy akcent kolorystyczny w taborze firmy: zielony Eucalyptus Green z malowanymi zderzakami osłonami międzyosiowymi i nadkolami zwraca uwagę na drodze i na parkingu.

Nową generację pojazdów Scania opracowano pod kątem zmniejszenia kosztów eksploatacji i zwiększenia zysków przewoźników, a także komfortu pracy kierowców.

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Dariusz Zieja z Nidzicy wybrało ciągniki Scania S450. Firma zajmuje się w transportem międzynarodowym i współpracuje ze Scania od lat 90. Pojazdy nowej generacji będzie też można spotkać w województwie podlaskim: przedsiębiorstwo prowadzone przez Renatę i Janusza Murawskich rozbudowało flotę o ciągnik Scania R450. Firma realizuje zadania na terenie Polski, transportując wyroby mleczne.

Ciągnik Scania nowej generacji R450 z układem hydraulicznym do naczepy-wywrotki odebrali właściciele Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego GAWOR Agata Gawor. Firma istnieje od 1993 r., zajmuje się głównie skupem i sprzedażą zbóż oraz usługami transportowymi.

Zaufanie do Scanii ma także firma Ruta s.j., korzystająca z jej pojazdów od prawie 20 lat. Jej flotę tworzy 130 ciągników wyłącznie tego producenta, przystosowanych do współpracy z naczepami-silosach do materiałów sypkich. Teraz dołączy do niej nowy, z silnikiem 410-konnym.

Ciągnik Scania nowej generacji S450 wzmocniła również tabor PHU Trans-Oil zajmującej się sprzedażą i transportem paliw oraz transportem międzynarodowym. Kolejny pojazd Scania nowej generacji trafi w styczniu 2017 r. do właścicieli Expert-Trans Skowroński z okolic Rzeszowa. Samochód ciężarowy będzie miał charakterystyczny dla firmy kolor Cherry Red. Przedsiębiorstwo zajmuje się transportem zboża na terenie Unii Europejskiej, właściciele mają też własne młyny. Podobnie Gomola Trans, przedsiębiorstwo zajmujące się spedycją i transportem w Europie, w tym roku wzbogaci flotę o Scania S450. Tabor firmy w ruchu krajowym składa się wyłącznie z ciągników siodłowych Scania. „Niezmiernie cieszy nas, że pojazdy Scania nowej generacji spotkały się z tak pozytywnym odbiorem klientów Polsce i zaledwie 3 miesiące po swojej światowej premierze realizują już zadania transportowe na polskich drogach. Między innymi to właśnie przez inwestowanie w rozwój i unowocześnianie floty, polscy przedsiębiorcy mogą skutecznie konkurować na rynkach europejskich. W Scania oferujemy kompletne rozwiązania: produkty i dedykowane im usługi, dopasowane do konkretnych zastosowań, to stanowi o naszej przewadze” – komentuje Paweł Paluch, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Scania Polska S.A.

Ruta s.j. działa na rynku usług transportowych od 1987 r. Pierwsze 30 lat działania firma z Mińska Maz. zamknie z nowym ciągnikiem Scania, odebranym uroczyście przez Wojciecha Rutę i jego następców.