http://www.transporttm.pl/news/232/18/MAN-przyspiesza

Pojazdy ciężarowe

MAN przyspiesza!

21-11-2016
Przed końcem roku MAN Truck & Bus Polska przyspiesza, by wskoczyć „na pudło” polskiego rynku ciężarówkowego. Jeszcze we wrześniu zarząd firmy WAK Trans z Kędzierzyna-Koźla odebrał w Truck & Bus Center Wrocław 22 ciągniki siodłowe MAN TGS 18.440 4x2 BLS-TS (Tank-Silo) pod cysterny do gazów technicznych.

Ciągniki są wyposażone w silniki D26 o mocy 440 KM z funkcją TopTorque (wzrost momentu obrotowego o 200 Nm na 2 najwyższych biegach, do 2300 Nm), skrzynie biegów TipMatic z EfficientRoll, czyli automatycznym przełączaniem w położenie neutralne na łagodnych zjazdach, i komfortowe kabiny sypialne LX z dwiema leżankami. Pojazdy zostały specjalnie przystosowane do transportu gazów technicznych, mają nie tylko świadectwo ADR EXIII, ale przede wszystkim niską masę własną. Zastosowano w nich jednopiórowe zawieszenia osi przedniej oraz aluminiowe zbiorniki paliwa i koła. Do tego dochodzi specjalna konstrukcja kabin, lekkie silniki, wahacze wzdłużne wykonane jako odlew oraz lekkie i sztywne ramy.

„Przy transporcie materiałów niebezpiecznych, takich jak m.in. gazy, liczy się dosłownie każdy kilogram masy własnej zestawu. Dzięki temu możemy przewieźć więcej ładunku i tym samym bardziej efektywnie działać na rynku transporotowym. Oferowane przez MAN rozwiązania w tym zakresie idealnie się sprawdzają. Po drugie, konsekwentnie stawiamy na najwyższy komfort naszych kierowców, by mogli bezpieczniej przewozić niebezpieczne ładunki. To dla nas bardzo ważne, dlatego pojazdy są świetne wyposażone i m.in. oferują komfortowe kabiny sypialne LX z dwoma leżankami” – mówi Waldemar Głogowski, prezes firmy WAK-Trans.

Od 2012 r. firma kupiła 62 pojazdy MAN, a w październiku 2013 r. zarząd uroczyście odbierał 50 000. pojazd zjeżdżający z linii produkcyjnej fabryki MAN Trucks w Niepołomicach, również ciągnik MAN TGS 18.440 4x2 BLS TS.

Zarząd firmy WAK-Trans zadowolony z decyzji o zakupie nowych ciągników.

Nowe MAN TGS 18.440 4x2 BLS-TS w barwach WAK-Trans.

Uroczyste przekazanie 20 pojazdów MAN TGX dla firmy Gobi, od lewej: dyrektor serwisu Szymon Ciorga, prezes Zastal Transport Mariusz Matusik, prezes Gobi Marek Robert, przedstawiciel handlowy MAN Andrzej Pyrtej.

Ciągniki MAN TGX EfficientLine 18.480 4x2 LLS-U w barwach Gobi, oklejone przez firmę OCX Design foliami Hexis.

Na początku listopada prezes zarządu firmy Gobi Marek Robert odebrał w serwisie MAN Zastal Transport w Nowej Soli 20 ciągników siodłowych MAN TGX EfficientLine 18.480 4x2 LLS-U, przeznaczonych do transportu dalekobieżnego. Nowe pojazdy lubuskiego przewoźnika wyróżnia m in. doskonałe wyposażenie. Wszystkie kabiny w rozmiarze XLX mają klimatyzację postojową, dodatkowe ogrzewanie i wzmocnioną izolację kabiny. Komfort prowadzenia zapewniają fotele z pneumatycznym zawieszeniem, podwójna leżanka i pakiet elektronicznych systemów. Kierowcy docenią silniki D26 o mocy 480 KM z funkcją Top Torque. Do tego dochodzi zautomatyzowana skrzynia biegów TipMatic z funkcją EfficientRoll. W połączeniu z tempomatem wspomaganym przez GPS EfficientCruise, zapewnia to optymalną regulację prędkości, dopasowaną do topografii pokonywanej trasy.

Współpraca Gobi i MAN trwa od prawie 20 lat. Przez ten czas we flocie Gobi jeździło ponad 40 pojazdów z logo MAN, w tym odebrany we wrześniu 2015 r. 70-tysieczny pojazd z fabryki w Niepołomicach. Był to MAN TGX 18.480 4x2 LLS-U. „Jestem bardzo miłe zaskoczony. Już dawno nie uczestniczyłem w tak profesjonalnym przekazaniu pojazdów ciężarowych. Gratuluję i jestem pod wrażeniem.” - powiedział pracownikom firmy MAN i serwisu Zastal prezes firmy Gobi po uroczystości przekazania pojazdów.