http://www.transporttm.pl/news/203/18/Rekordowy-kontrakt-na-betonomieszarki-Scania

Pojazdy ciężarowe

Rekordowy kontrakt na betonomieszarki Scania

14-04-2016
Waldemar Sibiński (z lewej), członek zarządu BT Topbeton, przejmuje symboliczny klucz z rąk Andrzeja Marciniaka, dyrektora oddziału Scania Polska Szczecin.

Scania dostarczyła 30 betonomieszarek firmie BT Topbeton z Gorzowa Wielkopolskiego. To największy taki kontrakt w historii Scania w Polsce, dotyczył 26 pojazdów z silnikami 9-litrowymi o mocy 360 KM i 4 z silnikami 13-litrowymi o mocy 410 KM. P360CB 8x4HHZ i P410CB 8x4HHZ to jedne z najlżejszych 4-osiowych betonomieszarek na rynku. Podwozia skonfigurowano tak, by uzyskać jak najmniejszą masę, m.in. stosując aluminiowe koła. Masa własna każdej betonomieszarki nie przekracza 13,5 t, same „gruszki” firmy Liebherr, mieszczące 9 m3 betonu, ważą niewiele ponad 4 t. BT Topbeton korzysta również z systemu Scania Fleet Management.

Uroczyste przekazanie ostatniej partii 10 pojazdów odbyło się w siedzibie oddziału Scania Polska w Szczecinie, odpowiedzialnego za kontrakt. „Działamy w Polsce od 24 lat i mamy 17 zakładów produkujących beton towarowy. Zdecydowaliśmy się na współpracę ze Scania, ponieważ badając rynek szukaliśmy firmy dostarczającej samochody ekonomiczne i niezawodne, jeśli chodzi o eksploatację. Nasza flota samochodowa składa się obecnie z 69 betonowozów” – mówi Waldemar Sibiński, Członek Zarządu BT Topbeton. „Jestem przekonany, że wybór firmy BT Topbeton to znakomita decyzja, a pojazdy Scania będą jej służyć bezawaryjnie przez cały okres eksploatacji” – komentuje Andrzej Marciniak, Dyrektor Oddziału Scania Polska w Szczecinie.