http://www.transporttm.pl/news/191/18/EDURA-2016-Znow-podgrzejemy-atmosfere

Pojazdy ciężarowe

EDURA 2016: Znów podgrzejemy atmosferę!

04-11-2015
Trwają przygotowania do 11. edycji EDURY w Targach Kielce.

Odbywająca się co 2 lata w Targach Kielce Międzynarodowa Wystawa Ratownictwa i Technika Przeciwpożarowa EDURA to prawdziwe święto strażaków i służb ratowniczych. Jedyna tego typu impreza w Polsce, na której warto być, by na bieżąco śledzić nowości branży ratowniczej i przeciwpożarowej. Gromadzi 6 tysięcy zwiedzających, oraz wystawców nie tylko z Polski, ale także z kilkunastu krajów. 11. edycję zaplanowano na 9-11 czerwca 2016 roku, a przygotowania do tej specjalistycznej wystawy w Kielcach już wystartowały.

- Moim zdaniem Targi Kielce to najlepsze miejsce do zorganizowania takiej wystawy – mówi Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz – jest tutaj znakomita infrastruktura, doskonale współpracuje się z zespołem targów, świętokrzyskie środowisko strażaków jest bardzo zadowolone z tej imprezy, miasto jest optymalnie położone, a poza tym jesteśmy już po prostu przyzwyczajeni że Edura to Targi Kielce.

Rok 2014 był dla EDURY rokiem jubileuszowym. 10. Edycja zgromadziła w Kielcach ponad 170 wystawców, między innymi z Niemiec, Włoch, Szwecji, Irlandii, USA, Hiszpanii, Turcji, Belgii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, a nawet Chin. Specjalistyczna wystawa prezentuje najnowsze urządzenia, sprzęt i technologie dla służby ratowniczych i ochrony przeciwpożarowej obiektów oraz likwidacji skutków klęsk żywiołowych.

- W czasie Targów Edura 2016 będziemy prezentować nowości firmy WEBER, najnowsze urządzenia do ratownictwa technicznego. Na naszym stoisku znajdą się również ubrania specjalne marki LION, światowego potentata w produkcji ubrań dla Straży Pożarnej – mówi Anna Lewandowska z firmy PROCOM – już teraz serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska w Targach Kielce.

Oprócz wystawy sprzętu EDURZE towarzyszą merytoryczne konferencje, ale wisienka na torcie są jak zwykle widowiskowe pokazy dynamiczne. Wypadek z udziałem samochodu dostawczego i busa, akcja ratownicza płonących aut - takie symulacje na żywo już można było podziwiać w Targach Kielce. Przyszłoroczne pokazy znów mają podgrzać atmosferę i zaskoczyć zwiedzających scenariuszem i być przykładem jak perfekcyjnie działać w niecodziennych sytuacjach.

Wydarzenie jest skierowane do przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, gospodarczych oraz środowisk pożarniczych. W ramach EDURY 2016 przeprowadzony zostanie konkurs na najlepsze wystawione produkty przeznaczone do stosowania w szeroko rozumianej ochronie przeciwpożarowej. EDURA 2016 tradycyjnie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych  i Ministra Gospodarki i zostanie zorganizowana przy wsparciu Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej i Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.