http://www.transporttm.pl/news/120/20/Nowy-punkt-Thermo-King-w-poludniowej-Polsce

Warsztat i opony

Nowy punkt Thermo King w południowej Polsce

16-09-2013

Znając potencjał rynku przewozów chłodniczych i dostrzegając potrzeby klientów tej branży, spółka Thermo Systems uruchomiła nową stację serwisową pod Wrocławiem.Firma ma autoryzację na obsługę agregatów chłodniczych Thermo King i sprzedaż oryginalnych części zamiennych tego producenta. Punkt w Nowej Wsi Wrocławskiej jest drugą, obok lokalizacji w samym Wrocławiu, autoryzowaną stacją serwisową prowadzoną przez Thermo Systems. Dlaczego postawiono drugi tak blisko już istniejącego? W tym przedsięwzięciu uwzględniono potrzeby firm transportowo-spedycyjnych i kierowców działających na terenie Dolnego Śląska oraz poruszających się tranzytem przez ten region. Stacja powstała tuż przy autostradzie A4 w odległości ok. 1 km od węzła Pietrzykowice. Dodatkowym atutem jest fakt, że w bezpośredniej okolicy są zlokalizowane serwisy MAN, Volvo, Mercedes, Renault i Scania oraz naczep Schmitz, Krone i Wielton. Logiczne jest w takim wypadku pozostawianie na przegląd/naprawę naczepy chłodniczej w Thermo Systems, a w następnym serwisie ciągnika siodłowego.Stacja już pracuje, choć jej oficjalne otwarcie planuje się na 11 października. Na terenie nowego serwisu znajduje się duży parking dla samochodów ciężarowych i naczep oraz plac manewrowy.

Nowa stacja serwisowa Thermo Systems, tak jak pozostałe stacje serwisowe tego autoryzowanego przedstawiciela Thermo King
(w Katowicach i Rzeszowie) jest czynna w dni robocze od 7.00 do 21.00, a w soboty od 8.00 do 14.00.

Budynek ma ok. 800 m2 powierzchni użytkowej, składa się z warsztatu z 4 pełnowymiarowymi stanowiskami serwisowo-diagnostycznymi, mieszczącymi całe zestawy ciągnik+naczepa chłodnicza (można serwisować jednocześnie do 8 agregatów), magazynu części zamiennych i części biurowej. Obecnie są zatrudnione 3 osoby w biurze obsługi klienta i 5 techników.Stacja wykonuje kompleksowe przeglądy i naprawy agregatów chłodniczych, a także służy 24-godzinną pomocą assistance wszystkim pojazdom z agregatami Thermo King. Jak nam powiedział Jarosław Przybylski, z-ca dyrektora technicznego ds. stacji serwisowych i kierownik nowego punktu, stacja jest przygotowana na obsługę praktycznie całego transportu chłodniczego, również sprzętu konkurencyjnych firm. Klienci będą umawiać się najczęściej na przeglądy okresowe, które planuje się co 12 miesięcy lub 1500 mtg w przypadku urządzeń Thermo King, ale przypadku nieplanowanego podjazdu chłodni z awarią, a co najgorsze z ładunkiem, będzie ona obsłużona poza kolejnością. A propos samych agregatów Thermo King, firma już przygotowuje nowy, gotowy na Euro VI. Premiera już wkrótce! (MM)