http://www.transporttm.pl/news/402/20/TTM-zapowiadaja-sie-na-ciekawe

Warsztat i opony

TTM zapowiadają się na ciekawe

15-03-2018

Przygotowania do Targów Techniki Motoryzacyjnej TTM w Poznaniu idą pełną parą. Wszystkie miejsca ekspozycyjne są sprzedane, zobaczymy naprawdę silną reprezentację firm mechaniki pojazdowej. Dni 5-8 kwietnia powinien zarezerwować każdy, kto chce być na bieżąco.Ponad 300 nowości, 17 produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP i wiele targowych promocji: TTM zaprezentują ofertę blisko 300 firm. Narzędzia, maszyny, oprogramowanie, wszystko, czego potrzebuje warsztat do codziennej pracy, zwłaszcza warsztat, który chce skutecznie obsługiwać nowoczesną motoryzację. „Cieszy nas tak ogromna liczba przygotowywanych przez Wystawców nowości. W branży motoryzacyjnej dzieje się bardzo dużo, w bardzo szybkim tempie. Widać, że producenci osprzętu warsztatowego nie pozostają bierni i na bieżąco uaktualniają swoją ofertę. Co więcej, wiele z tych produktów będzie można podczas targów kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Tym bardziej warto być z nami w Poznaniu na targach TTM!” – mówi Dariusz Wawrzyniak, dyrektor targów TTM

TTM oprócz szerokiej ekspozycji produktów dają również ogromną dawkę wiedzy. Organizatorzy poszczególnych wydarzeń prześcigają się, by stworzyć jak najlepsze warunki do podnoszenia umiejętności i szerzenia wiedzy dla fachowców. Już po raz 24. odbędzie się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, którego początki sięgają lat 90. Później zaproszono do udziału uczniów z innych szkół, a od roku szkolnego 2011/2012 turniej zyskał rangę konkursu ogólnopolskiego i nowy wymiar. Przyciąga możliwość porównania własnej wiedzy teoretycznej i praktycznej z kolegami z całej Polski, integracja z przedstawicielami branży, spotkanie z producentami części samochodowych i sprzętu do wyposażenia warsztatowego, a także bardzo cenne nagrody. W ostatnich latach pula nagród w konkursie osiąga około 200 tys. zł w każdej edycji. Do najlepszych szkół i uczniów trafiają tak wartościowe trofea, jak montażownice, wyważarki, prostowarki do kół, telewizor oraz wyposażenie szkoleniowe itp.

Jedną z atrakcji Targów Techniki Motoryzacyjnej jest „Żywy Warsztat”, organizowany przez magazyn Nowoczesny Warsztat, Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej i TTM. Redakcja miesięcznika zaprasza ekspertów branży warsztatowej i przedstawicieli firm zrzeszonych w STM. Zwiedzający mogą z bliska przyjrzeć się pracy serwisantów, a także na moment ich zastąpić. „Żywy Warsztat to spotkanie ekspertów, ale też sposób na pokazanie gościom targów, jak łatwa, szybka, wygodna i bezpieczna może być praca w warsztacie, gdy korzysta się z zaawansowanych technologicznie urządzeń. Można to zobaczyć w praktyce, spróbować, dopytać o konkrety ekspertów firmy” – mówi Sebastian Klauz, dyrektor wydawnictwa Goldman, wydawcy magazynu Nowoczesny Warsztat.

Największy polski dystrybutor, Inter Cars SA, wspólnie z Fundacją Cooperatio będą promować zawód mechanika samochodowego. Okazje są dwie: finały VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i krajowy finał konkursu Young Car Mechanic 2018. „Edukacja techniczna, m.in. przyszłych adeptów zawodu mechanika samochodowego, zajmuje wiele miejsca w działalności Inter Cars. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne przy obecnym rozwoju nowych technologii jest wyposażenie mechaników w profesjonalną wiedzę” - mówi Radosław Sujka, menedżer ds. szkoleń w Inter Cars. Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostwa Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również promujących rozwój edukacji technicznej.

Już po raz trzeci fani Salonu Transportu Drogowego TTM TRUCK będą mieli okazję poznać produkty przeznaczone do samochodów ciężarowych. To miejsce dedykowane w szczególności właścicielom flot, przedstawicielom firm transportowych, mechanikom, przewoźnikom i kierowcom. Będą mogli zapoznać się z najnowszą ofertą i nawiązać kontakty biznesowe, a także wybierać spośród specjalnie oznakowanych produktów te przeznaczone dla ciężkich pojazdów. Stworzenie kolejnej edycji TTM TRUCK to efekt dużego zainteresowania rynku pojazdami i transportem, wydarzenie, które na stałe wpisało się w krajobraz targów.

Targi Techniki Motoryzacyjnej odbędą się wraz z Poznań Motor Show na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 5-8.04.2018 r.

2/2018

 

 

 

 

 

Odwiedź także: VANZABUDOWCY