http://www.transporttm.pl/news/716/20/Goodyear-zacheca-branze-transportowa-do-bieznikowania-opon
Odwiedź także:VANZABUDOWCY

Warsztat i opony

Goodyear zachęca branżę transportową do bieżnikowania opon

12-05-2022

W obecnych warunkach bieżnikowanie opon jest szczególnie ważne. Oprócz europejskiego planu klimatycznego Fit-for-55, który wzywa do większej dbałości o środowisko naturalne, branża musi stawić czoła również rosnącym kosztom.Według badania Sustainable Reality Survey trzy na cztery floty uznały ograniczenie śladu węglowego za ważne, a 42% flot stosuje opony bieżnikowane, jak również podejmuje inne działania ukierunkowane na zrównoważony rozwój. Najnowsze opony Goodyear i rozwiązania zarządzania flotą umożliwiają fleet managerom obniżenie emisji bez utrudniania działalności. Firmy transportowe, które korzystają z rozwiązań Goodyear, mogą zmniejszyć rachunki za opony o 10% i wydłużyć ich żywotność o dodatkowe 150%, czyli ponad dwukrotnie w stosunku do pierwszego przebiegu nowej opony. W procesie bieżnikowania Goodyear zużycie ropy naftowej jest o 56% mniejsze, niż przy produkcji nowej opony.

Oponami można zarządzać, dzięki czemu floty mogą bieżnikować tylko własne karkasy lub przystąpić do programu wymiany. Jest wybór spośród opon TreadMax, w których zastosowano najnowszą konstrukcję karkasów oraz innowacyjne rozwiązania obniżające zużycie paliwa i emisję spalin, lub NextTread o standardowych wzorach bieżnika i szerszej gamie produktów. W ramach Goodyear Total Mobility można osiągnąć dalsze korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju, łącząc bieżnikowanie z niskoemisyjnymi oponami jak FUELMAX ENDURANCE, rozwiązaniami do inteligentnego monitorowania ogumienia i wsparciem FleetOnlineSolutions.

Ostatnio Goodyear zintensyfikował współpracę z lokalnymi partnerami zajmującymi się bieżnikowaniem. Obejmuje to inwestycje w najnowocześniejszy sprzęt do kontroli metodą interferometrii laserowej (tzw. szerografii), która umożliwia dokładniejsze badanie nieniszczące. W efekcie zmniejsza się ilość odpadów zgodnie z zasadami gospodarki obiegowej opartej na danych. Współpracując z certyfikowanymi lokalnymi partnerami Goodyear optymalizuje logistykę karkasów:

• dzięki aplikacji eCasing dane dotyczące karkasów są wprowadzane i monitorowane automatycznie. Aplikacja jest intuicyjna i obejmuje wszystkie modele bieżnikowania, umożliwia śledzenie przepływu karkasów należących do klienta oraz ich wymianę, a także łatwy wgląd we wszystkie istotne dokumenty, jak zwroty czy zamówienia karkasów.

• karkasy są kontrolowane na miejscu, a nie wysyłane do oceny. Tylko zaakceptowane karkasy trafiają do zakładów bieżnikowania Goodyear, bez zbędnego transportu egzemplarzy niespełniających wymagań.

Bieżnikowanie Goodyear zapewnia oponom wielokrotne życie, ponieważ można je pogłębiać, bieżnikować i ponownie pogłębiać. Dzięki pełnemu wykorzystaniu żywotności karkasu o wysokiej jakości eksploatacja opony zostaje wydłużona o dodatkowe 150%.