http://www.transporttm.pl/news/677/18/Rusza-VI-akcja-Profesjonalni-kierowcy

Pojazdy ciężarowe

Rusza VI akcja „Profesjonalni kierowcy”

14-05-2021

Oficjalny start kolejnej akcji „Profesjonalni kierowcy” ogłoszono na konferencji prasowej 6 maja, ale już 12 kwietnia odbyło się pierwsze szkolenie teoretyczne, jeszcze online. Na 20 maja zaplanowano pierwsze spotkanie z chętnymi na bezpłatne szkolenia przygotowujące do zawodu kierowcy już w tradycyjnej otwartej formule.Akcja „Profesjonalni kierowcy” jest skierowana do osób posiadających prawo jazdy kategorii C+E, nie pracujących w zawodzie. Na szkoleniach teoretycznych i praktycznych mają szanse zdobyć wiedzę wykraczającą poza standardowe kursy w szkołach jazdy. Doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska dzielą się z uczestnikami wiedzą na temat zabezpieczania różnych typów ładunków, manewrowania naczepą, paliw alternatywnych LNG czy pojazdów elektrycznych. W tym roku akcja zyskała nowy wygląd, a jej logo zostało odświeżone, co ma być zwiastunem przemian i proekologicznej przyszłości branży transportowej.

Głównym pomysłodawcą akcji jest Volvo Trucks Polska. „Jesteśmy bardzo dumni i pozytywnie zaskoczeni rozwojem i zasięgiem naszej Akcji Profesjonalni Kierowcy. Od lat czyniliśmy wiele starań, aby zachęcić zarówno kursantów, jak i nowych partnerów do dołączenia do akcji i stale zwiększać jej zasięgi. W dniu inauguracji 6. edycji mogę z pełną świadomością potwierdzić, że Akcja Profesjonalni Kierowcy ma już swoją renomę i jest rozpoznawalna w branży TSL. Do najnowszej edycji przystępujemy bogatsi o digitalowe doświadczenia z zeszłego roku. Zwiększamy ilość szkoleń teoretycznych online widząc duże zainteresowanie naszych kursantów systematycznym doszkalaniem. Dodatkowo, chcemy być liderem szkolącym przyszłych kierowców zawodowych w obsłudze pojazdów z niższą emisją CO2, jakimi są pojazdy zasilane gazem LNG, a przekażemy też pierwsze informacje o pojazdach elektrycznych Volvo Trucks. Nasi instruktorzy Szkoły Jazdy Volvo będą dostępni dla kursantów na trzech szkoleniach praktycznych, z których najważniejsze, cieszące się największym zainteresowaniem na Autodromie Jastrząb jest ponownie planowane w bieżącym roku. Patrząc na wszystkie plany, nowoczesne podejście do szkoleń i spoglądając na odświeżone logo Akcji Profesjonalni Kierowcy, głęboko wierzę, że startująca właśnie 6. edycja będzie wyjątkowym sukcesem zarówno w aspekcie edukacyjnym, jak i wizerunkowym” – zapowiada Małgorzata Kulis, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Ta największa akcja społeczna branży TSL nie powstałaby bez zaangażowania Partnerów. „Profesjonalnych kierowców” wspierają także: MJM Brokers, Volvo Financial Services, MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, Wielton, Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia oraz Shell Polska. Nowa pozycja na tej liście to Phillips, światowy producent złączy elektrycznych i pneumatycznych. To w siedzibie tej firmy pod Łodzią odbędzie się pierwsze szkolenie praktyczne.

Uczestnicy szkoleń otrzymują certyfikat zwiększający ich wartość w oczach potencjalnego pracodawcy, gdyby postanowili wykorzystać umiejętności prowadzenia ciężarówki w firmie transportowej.