http://www.transporttm.pl/news/638/18/Alegre-Logistic-stawia-ponownie-na-Volvo-FH

Pojazdy ciężarowe

Alegre Logistic stawia ponownie na Volvo FH

20-10-2020

W nadchodzących miesiącach Volvo Trucks przekaże firmie Alegre Logistic 10 ciągników siodłowych Volvo FH 4x2. Pierwsze dwa zostały odebrane 15.10. w Oddziale Volvo Trucks Polska w Będzieszynie.Alegre Logistic zajmuje się głównie transportem międzynarodowym, ale ciężarówki tej firmy jeżdżą też po kraju. Alegre to także spedycja, a od kilku lat również logistyka przesyłek. W tej branży niezbędne są nowoczesne pojazdy. „Nasza flota liczy 50 samochodów 24-tonowych. Mamy również mniejsze auta, które obsługują ładunki ekspresowe. Współpracujemy dodatkowo z całą rzeszą mniejszych podwykonawców, którzy uzupełniają naszą flotę. Zatrudniamy około 80 osób i ciągle się rozwijamy. Firma działa na rynku od blisko 20 lat i właściwie od początku ściśle współpracuje z Volvo Trucks Polska. Współpraca układa się bardzo dobrze. Volvo Trucks to solidna marka” – zachwala Jarosław Buła, prezes

Współpraca wchodzi w kolejny etap: w następnych miesiącach Volvo Trucks dostarczy Alegre 10 ciągników Volvo FH. Dwa pierwsze już uroczyście odebrano w pomorskiej siedzibie Volvo Trucks. Pojazdy zostały przygotowane do wydania przy udziale serwisu Volvo Trucks Józef Skrzypa, z którym klient ściśle współpracuje w ramach obsługi posprzedażnej. „Bardzo się cieszymy, że pan Jarosław Buła wraca do nas po 2 latach przerwy. Jest to dla nas klient bardzo wyjątkowy, od wielu lat aktywny ambasador Volvo Trucks. Jest z naszą marką od blisko 20 lat i w tym czasie kupił od nas blisko 50 pojazdów. Alegre to przewoźnik bardzo opiniotwórczy na swoim terenie. To przykład prężnie rozwijającej się firmy, która korzysta z nowoczesnych systemów zarządzania, wychodzi poza utarte schematy i chętnie testuje nowości pojawiające się w branży transportowej i logistycznej. To polska, stabilnie rozwijająca się firma z rodzinnymi korzeniami i wciąż dużym potencjałem.” – ocenia Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Ciągniki kupione przez Alegre Logistic sfinansował leasing Volvo Financial Services. „Jeżeli chodzi o finansowanie, to najważniejsze w dzisiejszych czasach jest to, by znaleźć rzetelnego partnera, który będzie wspierał leasingobiorcę przez cały okres trwania umowy i znajdzie dobre rozwiązanie dotyczące ubezpieczenia. Takim partnerem jest VFS. Wyróżnia nas to, że jesteśmy leasingiem fabrycznym, czyli specjalizujemy się tylko i wyłącznie w finansowaniu środków transportu z grupy Volvo Trucks” – podkreślała Maja Proc, dyrektor sprzedaży VFS Usługi Finansowe Polska. Ciężarówki są objęte także kontraktem serwisowym Volvo Trucks, czyli mają zapewnioną gwarancję wszystkich napraw.

Wybrane przez firmę Alegre Volvo FH to ciągniki o mocy 500 KM, wyposażone w 13-litrowe silniki Euro VI Step D, zużywające w porównaniu do swoich poprzedników ok. 3% mniej paliwa.

„Z firmą Volvo współpracujemy od blisko 20 lat. Nie zawiodły nas nigdy ich auta. Znamy te samochody, a co ważniejsze, znamy i cenimy ludzi. Wiemy, że możemy na nich liczyć” – mówił Jarosław Buła, prezes zarządu Alegre Logistic, w trakcie uroczystego przekazania pierwszych ciągników z nowego kontraktu.