http://www.transporttm.pl/news/636/18/Volvo-FH-wracaja-do-floty-Pawtrans

Pojazdy ciężarowe

Volvo FH wracają do floty Pawtrans

16-09-2020

Volvo Trucks dostarczyło firmie Pawtrans 50 ciągników FH I-Save. To powrót do wieloletniej współpracy z cysternowym przewoźnikiem, którego przekonało do nowych modeli zdecydowanie niższe zużycie paliwa, niezawodność i komfort jazdy.Pawtrans ma łącznie 250 nowoczesnych i ekologicznych ciągników. „W przyszłości całą flotę zamierzamy oprzeć na 2 markach, w tym na Volvo. Dziś w firmie mamy jeszcze kilkadziesiąt pojazdów dwóch innych producentów, które na bieżąco będziemy wymieniać. Niedługo podejmiemy kolejne decyzje zakupowe” – zapowiada Stanisław Pawłowski, właściciel Pawtransu. Volvo FH I-Save trafiły do firmy po kilku miesiącach testów. Sprawdzian wypadł obiecująco. FH wyposażone w silnik D13TC o mocy 460 KM z technologią Turbo Compound zużywają średnio o 1,7l/100 km paliwa mniej w transporcie długodystansowym niż ciągniki ze standardowymi silnikami. Testowany w Pawtransie spalał 22-23 l/100 km. Firmie, która przejeżdża ponad 30 mln km rocznie, mniejsze zużycie paliwa przyniesie konkretne oszczędności. Co ważne, Volvo FH I-Save gwarantuje oszczędność paliwa bez uszczerbku dla właściwości jezdnych.

„Kierowcy Pawtrans, z krótką przerwą, jeżdżą naszym ciężarówkami od ponad 20 lat, a więc niemal od początku działalności Volvo Trucks w Polsce. To niezwykle ważny kontrakt, który, mam nadzieję, nie tylko otworzy nowy rozdział w naszej dotychczasowej współpracy, ale też przełoży się na decyzje zakupowe innych przewoźników. Pawtrans nadaje branży kierunek” – nie ma wątpliwości Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska. „Jeśli chodzi o ekonomikę paliwową, Volvo FH I-Save wypada bardzo dobrze i staje się równorzędną marką dla innej, którą także użytkujemy w naszej flocie. Drugim niezwykle ważnym elementem jest niezawodność pojazdów oraz rozwinięta sieć serwisowa pozwalająca na szybkie usunięcie awarii. I jeszcze jedna istotna rzecz: komfort jazdy, który w Volvo zawsze był na wysokim poziomie. Nasi kierowcy, którzy są grupą wymagającą, bardzo cenią sobie jakość wyposażenia Volvo. To wszystko sprawia, że decyzja o wyborze kolejnych pojazdów do floty nie mogła być inna” – potwierdza Stanisław Pawłowski. Bezpieczeństwo i komfort pracy kierowców to wartości, które przyświecają Volvo Trucks od początku jej działania. „Volvo jest postrzegane jest jako najbardziej komfortowy pojazd na rynku” – zwraca uwagę Małgorzata Kulis.

Samochody zostały sfinansowane w leasingu Volvo Financial Services. Są objęte także Złotym Kontraktem Serwisowym Volvo, który zapewnia całość obsługi zapobiegawczej i wszystkie naprawy, a tym samym bezproblemowe użytkowanie. Dodatkowo, usługa Uptime Care pozwala przewidzieć pewne zdarzenia i elastycznie dopasować serwis, by pojazd był jak najefektywniej wykorzystywany.

Pawtrans działa od 38 lat, z czasem wyspecjalizowała się w przewozie płynnych artykułów spożywczych. „Jest to segment bardzo trudny, wymagający wdrożenia systemów jakości ISO i certyfikatów bezpieczeństwa” – ocenia Stanisław Pawłowski. Kierowcy Pawtransu przemierzają trasy od Portugalii po Ural, przewożąc ponad milion ton płynnych produktów rocznie. Mimo pandemii COVID-19 firma ani na chwilę nie zaprzestała działalności. „Nasz transport odbywa się bez przerwy, ale jest dużo wolniejszy. Efektywność wszystkich przewozów mocno spadła ze względu na jeszcze bardziej restrykcyjny reżim sanitarny. Serwisy, myjnie i całą flotę musieliśmy dostosować do nowych wymagań. Liczymy na to, że kilka dodatkowych ciągników Volvo, które dotarły do nas ostatnio, pozwoli nadrobić stracony czas. Mamy też nadzieję, że świat wkrótce upora się z pandemią, a Pawtrans wyposażony w ciągniki Volvo już bez większych opóźnień przemknie przez ten wyjątkowy okres” – podsumowuje prezes Pawłowski.

Pawtrans wraca do współpracy z Volvo Trucks po 3 latach przerwy. Dziesięć kolejnych ciągników FH trafi do firmy w przyszłym roku.