http://www.transporttm.pl/news/607/18/Pierwszy-w-Polsce-zestaw-przestrzenny-na-podwoziu-LNG

Pojazdy ciężarowe

Pierwszy w Polsce zestaw przestrzenny na podwoziu LNG

11-05-2020
WESOB dostarczył pierwszy na polskim rynku zestaw przestrzenny na podwoziu zasilanym LNG. Odbiorcą była firma F.T.H. „DAW-TRANS” z Wolbromia, która ma 12 zestawów, w tym 9 zestawów samochodów z przyczepami centralnoosiowymi.

Na jej zamówienie w zakładzie w Strumieniu powstała Scania R410 LNG z zabudową i przyczepą centralnoosiową WECON. Nowy zestaw zostanie wykorzystany w transporcie międzynarodowym na stałej trasie Polska-Niemcy. Według założeń, przy dwóch podwójnych obsadach kierowców będzie jeździć niemal non-stop i osiągnie przebiegi rzędu 230 tys. km rocznie! Tak intensywna eksploatacja bardzo wysoko podniosła poprzeczkę oczekiwań przewoźnika. Jak twierdzi Łukasz Bielach, właściciel „DAW-TRANS”, zawsze pierwszym wyborem są zabudowy WESOB. „Sprawa jest prosta, zabudowy przestrzenne WESOB są najlepsze: najwytrzymalsze, twarde, po prostu niezniszczalne” - ocenia.

„Nigdy nie idziemy na skróty. Produkty WESOB z logiem marki WECON są obliczone na wieloletnią eksploatację. Z tego powodu nie możemy sobie pozwolić na pozorne oszczędności. Zakup naszej zabudowy, niekiedy droższej niż u konkurentów, to inwestycja, która ma przynosić zyski dla przewoźnika przez wiele lat. W dłuższej perspektywie, wysoka jakość i bezawaryjność zawsze się opłaca. Samochody muszą pracować, a nie stać w oczekiwaniu na naprawę” – potwierdza Piotr Mertens, dyrektor handlowy firmy WESOB.

Jako podwozie pod zabudowę wybrano Scanię R410 LNG 6x2 z gazowym silnikiem 13 l o mocy 410 KM i momencie 2000 Nm w zakresie 1100-1400 obr./min. Zgodnie z wymaganiami przewoźnika samochód wyposażono w 2 kriogeniczne zbiorniki na skroplony gaz ziemny o łącznej pojemności 1124 l, co pozwala zatankować ok. 415 kg LNG. Przekłada się to na zasięg niemal 1500 km.

Przyczepa centralnoosiowa o DMC 18 t to sztandarowy produkt marki WECON. Dzięki bardzo wysokiej jakości wykonania jest nie tylko lekka, lecz także sztywna i odporna na trudy codziennej eksploatacji. Automatycznie podnoszona oś przednia czy przesunięte ku górze opuszczane podpory to efekt doświadczeń i oczekiwań klientów, którzy swymi uwagami przyczyniają się do wzbogacania oferty WESOB-u.

Dostarczony zestaw ma pojemność 115 m³ i mieści 38 europalet. System podwójnej podłogi umożliwia podwojenie liczby przewożonych palet. Ramę wykonano z ocynkowanej ogniowo stali o podwyższonej wytrzymałości. Odsuwane ściany i dach podnoszony na czas załadunku to rozwiązanie bardzo często zamawiane w zabudowach WESOB.