http://www.transporttm.pl/news/521/17/Kolejne-Neoplany-Skyliner-dla-Bomaturu

Autobusy

Kolejne Neoplany Skyliner dla Bomaturu

08-05-2019
Przed tegorocznym sezonem turystycznym flota firmy Bomatur z Czechowic-Dziedzic powiększyła się o kolejne dwupokładowe Neoplany Skyliner. Śląski przewoźnik ma teraz 7 takich autobusów w pięknym, szampańskim kolorze, który jest znakiem firmowym spółki.

Pięć nowych autobusów odebrali 17 kwietnia w Czeladzi Marcin, Artur i Bogdan Matlakowie z firmy Bomatur, podejmowani przez Aleksandra Pawlasa z MAN Truck & Bus Polska. „Jako pierwsi w Polsce kupiliśmy dwa fabrycznie nowe autobusy turystyczne Neoplan Skyliner. Pojazdy sprawdziły się na turystycznych szlakach i dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się na zakup pięciu kolejnych. Są nowoczesne, wygodne, bezpieczne, a co najważniejsze bardzo dobrze się prowadzą. Do tego dochodzi niskie zużycie paliwa na poziomie 28 l/100km, które odnotowaliśmy podczas zimowych testów demonstracyjnego modelu” - mówił Marcin Matlak, współwłaściciel firmy. Wkrótce później, w majówkę, nowe autokary pojechały na pierwszy kurs z polskimi turystami na południe Europy.

„Pierwsze kroki w kierunku zwiększenia obecności marki Neoplan na polskim rynku podjęliśmy jeszcze w 2017 r., kiedy zorganizowaliśmy pokaz bezpiecznej i ekonomicznej jazdy autokarami Neoplan Skyliner i Tourliner na torze testowym pod Radomiem. Teraz ta strategia przynosi efekty. Autobusy Neoplan Skyliner kupiły również firmy Limes, Limes-Tour i Delta, operatorzy sieci FlixBus, a przed nami jeszcze dostawa trzech dwupokładowców dla firmy Funclub z Poznania. Razem to od 2018 r. 11 Skylinerów we flocie polskich przewoźników Tym samym po dłuższej przerwie marka Neoplan wraca na nasz rynek i to w świetnym stylu.” – szczyci się podkreśla Marta Stefańska, odpowiedzialna za komunikację w MAN Truck & Bus Polska.

Wszystkie zamówione przez Bomatur autokary wyposażono w ekonomiczne silniki 6-cylindrowe MAN D26 o mocy 500 KM (368 kW) i maksymalnym momencie obrotowym 2300 Nm osiąganym w zakresie 1000-1400 obr./min. Silniki współpracują ze zautomatyzowanymi 12-biegowymi skrzyniami ZF AS-Tronic, które wykorzystują efekt toczenia się pojazdu do dalszego ograniczania zużycia paliwa.

Skyliner mieści 83 pasażerów na przestronnym pokładzie dolnym i panoramicznym pokładzie górnym. Wyznacza również standardy pod względem pojemności bagażnika: 11 m³ to dla pojazdu piętrowego wyśrubowany wynik. Mimo to nowo kupione autobusy od razu wyposażono w skiboxy, które wydatnie pomagają pomieścić bagaże ponad 80 turystów.