http://www.transporttm.pl/news/512/18/PUH-Export-Import-Adam-Lipinski-kupuje-20-Stralisow-NP

Pojazdy ciężarowe

PUH Export-Import Adam Lipiński kupuje 20 Stralisów NP

10-04-2019

IVECO Poland podpisała umowę z firmą PUH Export-Import Adam Lipiński na dostawę 20 ciągników siodłowych Stralis Natural Power o mocy 460 KM zasilanych skroplonym gazem ziemnym (LNG).Podczas podpisania umowy byli obecni przedstawiciele stron: Adam Lipiński (właściciel firmy), Wojciech Lipiński (prezes Truck Nord Center), Marcin Piluchowski (Heavy Business Line Manager IVECO Poland), Piotr Kowalski (Direct Sales Manager IVECO Poland) i Robert Ryczywolski (Key Account Manager IVECO Poland).

Zamówione ciągniki uzupełnią flotę 120 pojazdów IVECO, które obecnie ma klient, zapewniający transport krajowy i międzynarodowy od ponad 30 lat. Zostaną objęte 60-miesięcznym kontraktem M&R IVECO, zawierającym m.in. Assistance Non Stop i pełną obsługę eksploatacyjną wraz z gwarancją na cały pojazd. W ramach umowy z IVECO Poland zostanie także wybudowana stacja tankowania LNG w Sierpcu, użyczona przewoźnikowi na 5 lat i dostępna również dla innych użytkowników.

Stralis NP to ciągniki siodłowe i podwozia ciężarowe zasilane wyłącznie gazem ziemnym, zaprojektowane do eksploatacji szosowej w ruchu długodystansowym i w lekkim terenie. Dysponując mocą 460 KM i zasięgiem do 1600 km (na LNG) oferują najlepsze osiągi w transporcie dalekobieżnym, najniższe zużycie paliwa w historii modelu i najdłuższe okresy międzyprzeglądowe. Osiągają do 15% niższe zużycie paliwa przy zmniejszeniu emisji cząstek stałych, NOx i CO2 nawet o 95% w porównaniu z pojazdami z silnikiem wysokoprężnym Euro VI C. Bezobsługowy układ oczyszczania spalin nie wymaga stosowania AdBlue ani filtra cząstek stałych. Ponadto silnik napędzany gazem ziemnym charakteryzuje się cichą pracą.

Marcin Piluchowski oświadczył: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że firma PUH Export-Import Adam Lipiński zaufała naszej technologii gazu ziemnego, jaką stosujemy w pojazdach IVECO Stralis Natural Power LNG. Jest to duży krok naszego partnera w rozwój zrównoważonej floty dla jego logistyki. Stralis NP LNG jest idealnym rozwiązaniem dla wielu firm transportowych ze względu na niższe zużycie paliwa, niską emisję zanieczyszczeń i ograniczenie hałasu. Wierzymy, że flota 20 pojazdów zasilanych skroplonym gazem ziemnym zapewni zrównoważony transport i zysk dla przewoźnika, a ponadto większy komfort pracy kierowców.” Adam Lipiński powiedział: „Od lat w naszej działalności logistycznej wykorzystujemy pojazdy IVECO. Jesteśmy przekonani co do ich jakości i niezawodności. Zdecydowaliśmy się na test pojazdu demo IVECO Stralis NP zasilanego gazem ziemnym. W tym czasie przejechaliśmy prawie 5 tys. km wykorzystując w pełni możliwości ciągnika. Z pełnym przekonaniem dokonujemy kolejnego kroku w transformacji energetycznej naszej firmy, inwestując w ciągniki siodłowe LNG, czyniąc nasz biznes bezpieczniejszym i bardziej zrównoważonym. Testy pokazały, że pojazd ten zapewnia znacznie niższe zużycie paliwa w porównaniu do odpowiednika zasilanego olejem napędowym, ponadto bierzemy pod uwagę zniesioną opłatę autostradową na pojazdy LNG wprowadzoną w Niemczech, co daje nam dodatkową korzyść w transporcie międzynarodowym”.

Stralis NP, dostępny zarówno ze zbiornikami gazu skroplonego (LNG) jak i sprężonego (CNG) ma jednopaliwowy silnik gazowy Cursor 13 cechujący się najlepszą efektywnością paliwową. Modułowa oferta zbiorników LNG i CNG spełnia wymagania klientów w różnych rodzajach eksploatacji, zapewniając miejsce na dodatkowe wyposażenie pojazdu (układ hydrauliczny zasilania naczepy, sprężarka do wydmuchu materiałów sypkich czy zasilanie agregatu chłodniczego). Stralis NP 460 jest pierwszym samochodem ciężarowym zasilanym gazem ziemnym z 12-biegową zautomatyzowaną przekładnią HI-TRONIX.

Nowoczesne układy wspomagające kierowcę, jak sterujący układem napędowym w oparciu o topografię terenu HI-Cruise, i oceniające technikę jazdy (Driver Style Evaluation, DSE) zwiększają komfort prowadzenia. Wyposażeniem standardowym Stralisa NP 460 jest również pakiet usług TCO2 Live: Smart Report (cotygodniowy raport zawierający wskaźniki dotyczące zużycia paliwa, parametrów jazdy i stylu prowadzenia pojazdu), Konsultacje Paliwowe (wsparcie konsultanta paliwowego, monitorującego wskaźniki pojazdu i opracowującego plan działania w celu zwiększenia oszczędności paliwa), Uptime 360o (usługa priorytetowego przyjęcia na serwis pojazdu z kontraktem serwisowym Elements 2XL/3XL-Life. Poza tym w Stralisie NP 460 wprowadzono 3 innowacyjne aplikacje opracowane przez Michelin Solutions. Ułatwiają one efektywne zarządzanie pojazdem i jego integrację z flotą, a także pomagają menedżerowi floty i kierowcy w uzyskaniu najlepszych osiągów i najniższego całkowitego kosztu posiadania. MyBestRoute pomaga wybierać trasy pod kątem optymalizacji kosztów eksploatacji przy uwzględnieniu infrastruktury tankowania CNG/LNG. MyInspection to aplikacja mobilna prowadząca kierowcę przez proces weryfikacji stanu technicznego pojazdu i umożliwiająca wysłanie raportu do zarządcy floty. MyTraining oferuje kierowcom cyfrowe szkolenie dostosowane do specyfiki prowadzenia Stralisa Natural Power 460.

IVECO Stralis NP 460 LNG dla PUH EXPORT-IMPORT Adam Lipiński mają zostać dostarczone już w 2. połowie tego roku.