http://www.transporttm.pl/news/496/17/Solaris-dostarczy-trolejbusy-dla-Saint-Etienne

Autobusy

Solaris dostarczy trolejbusy dla Saint-Etienne

11-02-2019
Solaris zaczęła nowy rok od sukcesu na rynku francuskim. Po raz pierwszy w historii spółka wygrała w tym kraju kontrakt na trolejbusy i dostarczy do Saint-Etienne łącznie 22 takie pojazdy w latach 2019-2022.

Kontrakt zakłada dostawę 22 trolejbusów Solaris Trollino o długości 12 m wyposażonych w układ napędowy marki Škoda. Oprócz tradycyjnego napędu, Trollino dla Saint-Etienne będą miały baterie o pojemności ponad 40 kWh, które umożliwią jazdę także poza siecią trakcyjną. Ponadto produkowane dla klienta z Francji trolejbusy Solaris zostaną wyposażone w klimatyzację, monitoring, tzw. „kabinę antyagresyjną” oraz innowacyjny system oświetlenia wewnętrznego, które częściowo będzie zamontowane w poręczach dla pasażerów.

Trollino 12 dla Saint-Etienne zostaną wykonane w wersji po „facelifcie”, który od stycznia tego roku jest standardem w pojazdach marki Solaris. Zgodnie z umową 5 pojazdów trafi do przewoźnika z Saint-Etienne jeszcze w tym roku, kolejnych 5 w 2020 r., a pozostałe w latach 2021-2022. Dodatkowo kontrakt zakłada opcję zwiększenia zamówienia o 2 trolejbusy.

Solaris zadebiutowała na francuskim rynku w 2003 r., od tego momentu dostarczyła tam ponad 500 autobusów z wszystkimi rodzajami napędów, poza trolejbusami: kontrakt do Saint-Etienne to inauguracja. Nowe zamówienie wpisuje się w strategię rozwoju elektromobilności, która w najbliższych latach ma być jednym z głównych obszarów rozwoju Solaris.

Wartość zamówienia na trolejbusy dla Saint-Etienne to ponad 17 mln euro.