http://www.transporttm.pl/news/394/18/Scania-wygrywa-Test-1000-punktow-po-raz-2

Pojazdy ciężarowe

Scania wygrywa „Test 1000 punktów” po raz 2.

12-03-2018

Scania nowej generacji ponownie zwyciężyła w „Teście 1000 punktów”, najbardziej wszechstronnej próbie, jakiej są poddawane pojazdy ciężarowe w Europie. W tym roku były testowane ciągniki z kabinami średniej wielkości i silnikami o mocy rzędu 450 KM. Scania R450 stanęła naprzeciw Mercedesa Actrosa 1845 i Volvo FH460.„Test 1000 punktów” jest przeprowadzany przez międzynarodowe grono dziennikarzy, którzy w ocenie końcowej biorą pod uwagę obiektywne pomiary i subiektywne wrażenia. Próba przebiega na 180-km trasie w południowo-zachodnich Niemczech. Organizatorem jest niemieckie wydawnictwo ETM Verlag, które wydaje magazyny Lastauto Omnibus i Fernfahrer. Test odbywa się we współpracy z kilkoma renomowanymi czasopismami branżowymi z całej Europy.

Scania osiąga najlepsze wyniki w niskim spalaniu dzięki udoskonalonemu przewidującemu tempomatowi Active Prediction, funkcji Pulse & Glide i układowi kontroli prędkości na zjeździe. Pulse & Glide umożliwia chwilowe zwiększenie prędkości w fazie Pulse i wydłużone, swobodne toczenie się na biegu jałowym w fazie Glide. W ten sposób zostaje optymalnie wykorzystana energia kinetyczna w terenie obfitującym we wzniesienia. Te nowości przyczyniają się do obniżenia zużycia paliwa i pomogły bezdyskusyjnie wygrać „Test 1000 punktów”. W klasyfikacji końcowej Scania nowej generacji zdobyła 954,5 punktu, drugi był Mercedes z 943,2 pkt., Volvo zdobyło 941,9 pkt. Scania okazała się najszybsza w każdej sytuacji, w tym podczas rozpędzania, jazdy autostradowej i podjazdu. Była bezkonkurencyjna pod względem kabiny, układu napędowego, zużycia paliwa oraz kosztów i ładowności.

Od chwili debiutu jesienią 2016 r. pojazdy Scania nowej generacji regularnie otrzymują od dziennikarzy najwyższe noty zarówno w testach porównawczych, jak i indywidualnie. Scania zwyciężyła we wszystkich 3 dużych, europejskich testach porównawczych i pobiła rekord lub wyróżniła się doskonałym wynikiem w ponad 40 próbach drogowych z pomiarem paliwa, przeprowadzanych przez dziennikarzy z 11 krajów Europy.

„Rygorystyczny test ponownie potwierdził nie tylko doskonałą wydajność paliwową naszych pojazdów nowej generacji, ale ich przewagę w wielu innych aspektach” - skomentował Alexander Vlaskamp, dyrektor działu pojazdów ciężarowych Scania.

W tegorocznej edycji testu Scania wysunęła się daleko przed rywali.