http://www.transporttm.pl/news/350/20/Pomysl-na-biznes---myjnia-samochodowa

Warsztat i opony

Pomysł na biznes - myjnia samochodowa

04-01-2018

Rynek myjni samochodowych jest jednym z najprężniej rozwijających się sektorów związanych z branżą paliwową. Nikogo już nie trzeba przekonywać, że na dobrze skrojonym biznesie myjniowym można sporo zarobić..

.

Choć w Polsce z roku na rok przybywa myjni i rynek pozornie wydaje się nasycony, to wciąż istnieją wolne nisze związane choćby z zagospodarowaniem terenów wokół dużych miast czy usługami premium. Na rynkowy sukces składa się wiele czynników. Przede wszystkim liczy się dopasowanie do potrzeb klientów i odpowiednia lokalizacja. Inne wymagania będą mieli posiadacze najpopularniejszych samochodów, inne właściciele pojazdów luksusowych czy zabytkowych, a jeszcze inne zarządzający flotą ciężarówek. Można tu zauważyć dwie tendencje. Z jednej strony są klienci, którzy chcą umyć samochód szybko i wydać na to jak najmniej pieniędzy, z drugiej zaś rosnąca zamożność społeczeństwa i co za tym idzie poszerzanie parku motoryzacyjnego w naszym kraju wzmaga zainteresowanie usługami dodatkowymi.

Skąd zatem czerpać specjalistyczną wiedzę, by sprostać zmiennym i różnorodnym potrzebom? Z najnowszymi tendencjami rynkowymi najlepiej zapoznać się podczas Międzynarodowych Targów STACJA PALIW, gdzie w strefie Miasteczko Myjni jest organizowana największa w Polsce oraz w całej Europie Środkowo-Wschodniej ekspozycja myjni samochodowych. Wystawia się tutaj światowa czołówka firm, prezentująca co roku wiele nowości.

„Międzynarodowe Targi STACJA PALIW od lat przyciągają liczne grono producentów i dystrybutorów myjni. Barwne stoiska wystawców oblegane są przez tłumy zwiedzających, którzy pragną się dowiedzieć jakie są najnowsze rozwiązania dla myjni automatycznych, samoobsługowych i urządzeń dodatkowych. Targi to doskonała okazja, by zaczerpnąć z doświadczenia i wiedzy Wystawców, którzy pomagają w rozwoju biznesu” – mówi Halina Pupacz, prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych.

Wśród wielu prezentowanych nowości, warto zwrócić uwagę na nowoczesne systemy płatności. Klienci mają możliwość regulowania należności za mycie już nie tylko monetami, żetonami czy banknotami, ale także coraz częściej kartą płatniczą czy specjalnym kluczem. Te innowacyjne rozwiązania cieszą się dużą zainteresowaniem i uznaniem ekspertów. Mobilna ładowarka kluczy wartościowych Key Charger Euro-Ekol otrzymała nagrodę miesięcznika „Paliwa Płynne” w konkursie PRODUKT ROKU XXIV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2017.

Jubileuszowe, XXV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2018 organizowane przez Polską Izbę Paliw Płynnych odbędą się w dniach 9-11 maja 2018 r. w EXPO XXI w Warszawie.